Davutoğlu grup toplantısında Brüksel'deki terör saldırısını lanetledi

Davutoğlu grup toplantısında Brüksel'deki terör saldırısını lanetledi


Başbakan Ahmet Davutoğlu grup toplantısında konuşuyor. Davutoğlu, konuşmasına Belçika'nın başkenti Brüksel'deki terör saldırılarını lanetleyerek başladı.

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu partisinin grup toplantısında konuşuyor. Davutoğlu'nun konuşmasından öne çıkan başlıklar şöyle:
TBMM çatısı altında bu milletin istikbaline asla halel getirmeyeceğimize bir kez daha söz veriyorum. Milletin ideallerini savunan AK Parti grubu Meclis'te daima olacak.

Bu sabah Brüksel'de meydana gelen saldırıları lanetliyor, taziyelerimi iletiyorum. Her türlü insanlığa karşı birlikte dayanışmaya davet ediyorum.

Adları farklı olsa da hepsinin amacı aynı. Birbirleriyle mücadele ettiklerini iddia etseler de konu Türkiye olunca, bize karşı toplanıyorlar. Adeta tek bir noktadan kontrol edilen bu terör örgütleri sürekli eylemler yapıyorlar. Peş peşe gerçekleştirilen saldırılar nasıl aynı merkezden Türkiye'ye saldırmak için yönetildiklerini gösteriyor. Bu örgütlerin tümünün imdadına paralel örgüt yetişiyor.

Şu son bir ay içerisin onlarca insan katledilmiş siviller ölmüş güvenlik güçleri şehit edilmiş. Neredesiniz ey aydınlar? Neden PKK'ya dair bir eleştiri cümlesi kuramıyorsunuz. Biz milletimizden güç alıyoruz milletimizle yürüyen aydınlardan güç alıyoruz.

Devlet olarak zor bir dönemden geçiyoruz. Birçok terör örgütü koordineli bir şekilde ülkemizi hedef alıyor. İsimleri farklı olsa da hepsi aynı hedef için hareket ediyor. Türkiye'yi güçsüzleştirmek için vahşice saldırılar yapıyor. 17 Şubat'ta Ankara'da PKK-PYD terör örgütü canlı bomba saldırısı gerçekleştirdi. Geçen cumartesi DEAŞ İstiklal Caddesi'nde bir terör saldırısı gerçekleştirdi. Bunlar nasıl aynı merkezden yönetildiklerini gösteriyor. Burada bir kez daha ölen yabancı uyruklu sivillerin ailelerine ve ülkelerine taziye mesajlarımı iletiyorum.

Türkiye'de bu terör olayları dışında ülkeyi karamsarlığa sevk etmek isteyen medya çevreleri de var. Bazı internet siteleri, gazeteler sorumlu devlet derler. Terör örgütleriyle işbirliği içinde çalışan böyle bir mecrayı dünyanın hiçbir yerinde göremezsiniz. Bu işbirlikçi anlayışın uluslararası destekçisi medya kuruluşları var. Terör örgütleri bu kadar canice eylemler yapmaya devam ediyorlar, 'Bu işbirlikçi medya beni aklar' diye saldırmaya devam ediyor. Türkiye'de teröristler saldırınca teröristlerden daha çok hükümet suçlanır. Bu milletin hukukunu koruduk, koruyacağız. Hak eden cevabı her yerde vereceğiz.

Terör olaylarının hemen sonrasında bize açık destek veren Sayın Bahçeli'ye teşekkür ediyorum. Kendileriyle görüştüğümde sadece destek için geldik dediler. Umut ederiz Sayın Kılıçdaroğlu da bundan bir ders alır. Terör birlik ve dayanışmamızı ortadan kaldırıyor. Milletimizi paniğe sevk edecek açıklamalar yaparak terörün ekmeğine yağ sürüyorlar. Sayın Kılıçdaroğlu sen önce kendi partini yönet sonra Türkiye2nin yönetimi ile ilgili söz söylersin.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
Lübnan Dışişleri Bakanı Bassil Türkiye'ye gelecek
Türkiye
Yüz nakli yapılan Recep Sert tutuklandı
Dünya
Nijerya’da bombalı intihar saldırısı: 10 ölü, 30 yaralı

Hava Durumu

13°
Detaylı Hava Raporu