Avrupa'da "Buyrun, ben Müslüman'ım" kampanyası

Avrupa'da "Buyrun, ben Müslüman'ım" kampanyası


Geçen yıl IGMG tarafından ilki düzenlenen "Buyrun, ben Müslüman'ım" kampanyası bu yıl da çeşitli etkinliklerle Avrupa'nın birçok şehrinde yeniden gerçekleştiriliyor

İslam Toplumu Millî Görüş (IGMG) tarafından organize edilen “Buyrun, ben Müslüman’ım.” adlı tanışma aksiyonunun ikincisi gerçekleştiriliyor. Bugünden itibaren binlerce Müslüman tüm Avrupa’da sokaklara çıkıp, vatandaşlar ile yeni tanışıklıklar oluşturacak. Aksiyonun hedefi Müslümanlara karşı görülen ön yargıların yıkılması.

IGMG Genel Sekreteri Bekir Altaş yaptığı açıklamada “Yapılan araştırmalar yabancı ve İslam düşmanlığı oranının Müslümanların ve yabancıların en az oranda yaşadığı yerlerde en yüksek seviyede olduğunu gösteriyor. İnsanların birbirleriyle görüşmedikleri, alışverişte bulunmadıkları yerlerde ön yargılar en yoğun şekilde kendini gösteriyor.” dedi.

“Buyrun, ben Müslüman’ım.” aksiyonu ile IGMG geçtiğimiz sene edindiği olumlu tecrübeleri devam ettirmeyi hedefliyor.

Geçtiğimiz yıl Avrupa’nın beş ülkesinde 100’den fazla noktada bini aşkın Müslüman gönüllü aksiyona aktif katılım sağladı.

61 bini aşkın buluşma gerçekleşti ve insanlarla yüz yüze iletişim sağlandı.

IGMG tarafından konsepti hazırlanan ve organize edilen aksiyon Avrupa genelinde 500’ün üzerinde cami cemiyeti yetkililerince eyleme geçirilecek. Aksiyon Almanya’da Berlin, Hamburg, Bremen, Hannover, Dortmund, Düsseldorf, Köln, Frankfurt, Stuttgart ve Nürnberg gibi büyük şehirlerin yanı sıra birçok farklı şehirde gerçekleştirilecek.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
Suriye sınırında askeri hareketlilik sürüyor
Türkiye
Ankara Büyükşehir Belediyesi önünde 'kadro' eylemi
Dünya
IKBY'nin petrol ihracatlarında büyük gerileme

Hava Durumu

16°
Detaylı Hava Raporu