Devlet Bahçeli'den gündeme ilişkin açıklamalar

Devlet Bahçeli'den gündeme ilişkin açıklamalar


Devlet Bahçeli gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Devlet Bahçeli gazetecilerin sorularını yanıtladı..

Bahçeli'nin konuşmasından satır başları;

HDP'Lİ VEKİLLERE FEZLEKE

"Dokunulmazlığın kaldırılması anayasaldır. TBMM'yi temsil eden bazi partilerin sorumluluğu olan şahsiyetlerin terör dönemlinde teröristlerle bağdaşık ve barışık bir iletişim halinde olduğu tespit edilmesi halinde MHPnin bu konudaki milli hassasiyetleri bilindiği gibi. Fezlekeler gelir, dokunulmazlıkların kaldırılması temel tercihimiz olcaktır. Hükümetten bu tür faaliyetlerde bulunan vekiller var ise başbakanlık yoluyla 40 milletvekili ile MHP üzerine düşeni yapacaktır.

KAYYUM ATAMASI

Bir fidanın iki dalı olan iki ayrı kurumun mensupları yol ayrımına gelmişlerdir. Bir çatışma ortamına girmişlerdir. Yargı yoluyla üzerine gidilmesi gerekirken hem üretim hem medya alanında Türkiye'de istihdam ve katma değer yaratan veya medya aracılığıyla Türk toplumunun bilgilendirilmesini sağlayan medyanın üzerine gidilmesini tasvip etmemekteyiz. Bu uygulamalardan iktidar vazgeçmelidir. Medyaya gerekli alakayı göstermeli, yanlış varsa, tespit yapılırsa acımadan üzerine gidilmelidir.

ANAYASA KOMİSYONU

Anayasa uzlaşma masası çok geniş bir masadır. O masanın içerisinde 3 partinin bulunması çok sığ kalır. Ana muhalefetin dışarıda kalması ters düşer. İki parti anayasa komisyonunda tartışmak yerine ön şart olarak sunulması doğru değildir. Dünyada her tarafta masalar kuruldu. Anayasa uzlaşma komisyonunda bulunmayı, fikirlerimi açıkça söylemeyi, kamuoyuyla paylaşarak milletimiz için faydalı olan unsurlara evet diyerek çalışmalarını sürdürecektir.

İl teşkilatlarımız kapatılmış değildir, 17 il başkanı görevden alınmış, yerlerine yenileri atanmıştır...

Disiplin kuruluna sevk edilecektir. Genel Merkez'e hakareti kabul etmek mümkün değildir. MHP'yi başka kanala sürüklemek gibi bir hataya düşmemelidir. Masadan kalkmadan herkes davet edilir. Gelmezlerse ne yapalım yani.. Referandum olursa MHP görüşlerini açıklar.."

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
Doğu Guta'dan Erdoğan'a çağrı: Sizi ümitle bekliyoruz
Türkiye
'Türkiye nüfusunun 2040'da 100 milyonu geçmesi bekleniyor'
Dünya
Maarif Vakfı Afganistan’da faaliyet izni aldı

Hava Durumu

10°
Detaylı Hava Raporu