Buzağıyı biberon ile besliyor

Buzağıyı biberon ile besliyor


Aksaray'ın Eskil ilçesinde damağı yarık olarak doğan ve rahatsızlığı nedeniyle anne sütüyle beslenemeyen buzağıyı sahiplenen bir aile, "Tosun" adını verdikleri buzağıya özenle bakıyor.

Yaklaşık bir hafta önce Aksaray'ın Eskil ilçesinde damağı yarık olarak doğan ve rahatsızlığı nedeniyle anne sütüyle beslenemeyen buzağıyı sahiplenen bir aile, "Tosun" adını verdikleri buzağıya özenle bakıyor.

Hayvan Kurtarma Derneği Başkanı Zekiye Taş Köklü, yaptığı açıklamada, dudak-damak yarığı hastalığıyla doğan buzağının sahiplerinin kendilerine ulaştığını belirterek, tedavi ettirmek için yardım istediklerini aktardı.

Bakımını üstlendikleri buzağıyı evde beslediklerini belirten Köklü, "Tosun bizim bebeğimiz gibi oldu. Günde 3 kez biberonla besliyoruz. Tedavisini yaptırmak için Ankara'ya getirdik" dedi.

Köklü, görüştükleri veterinerin, Tosun'un ameliyatını üstlendiğini belirterek, buzağının gelişimini tamamladıktan sonra ameliyatın gerçekleşeceğini ve sonrasında yaklaşık 40 günlük olunca ot yiyecek hale gelebileceğini vurguladı.

Köklü, "Evde besliyoruz. Bebek olduğu için özel bir bakım istiyor. Günde 3-4 kez biberonla beslememiz gerekiyor. Ağız sütü bulduk. Sürekli mamasını yedirebilmemiz için ağız sütünün devamını getirebilmemiz gerekiyor. 15 günlük olduğunda klinik işlerini bitirdikten sonra Hayvan Kurtarma Derneğinde Tosun'a yer belirleyeceğiz. Ama şu anda özel bakım istiyor. Mikrop kapmaması gerekiyor. Derneğe aldığımız bütün hayvanlar bizim çocuklarımız. Bu kartal da olabilir kedi veya köpekte olabilir. Tosun da bizim oğlumuz" ifadelerini kullandı.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
"Suriye'deki iç savaşın sorumlusu Türkiye'dir.".
Türkiye
Sözde 'sıkıyönetim' komutanının işgali andıran adliye ziyareti
Dünya
Fransa cumhurbaşkanı adayının eşine 'HIRSIZLIK' davası

Hava Durumu

18°
Detaylı Hava Raporu

astropay