AYM Başkanı Zühtü Arslan'ın çelişkileri!

AYM Başkanı Zühtü Arslan'ın çelişkileri!


'Anayasa Mahkemesine Bireysel Başvuru Sisteminin Desteklenmesi Konferansı'nda konuşan Anayasa Mahkemesi Başkanı Zühtü Arslan, 26 Şubat Anayasa Mahkemesi operasyonu hakkında ilginç açıklamalarda bulundu.

2008 yılında Polis Akademisi’nde yaptığı bir konuşmada Anayasa Mahkemesi’nin yeni bir yargı vesayeti oluşturmaya çalıştığını ve AYM'nin verdiği kararlarda gerekçesini açıklaması gerektiğinin altını çizen Arslan bugünkü konuşmasında kendisi ile çelişti.

Can Dündar ve Erdem Gül'e neden tahliye kararı verdiklerini açıklamaktan özenle kaçınan Zühtü Arslan'a bazı sorular yöneltildi.

İşte Anayasa Mahkemesi Başkanı Zühtü Arslan'ın cevapsız bıraktığı sorular:

1) AYM tarihinde hak ihlaline ilişkin bu derece hızlı bir karar var mıdır?

2) Bu dosyadaki AYM Genel Kurulu'nun hızı neye bağlıdır?

3 ) AYM'nin Adalet Bakanlığı'na Can Dündar ile ilgili yazdığı yazıda 17 Aralık tarihinin son gün olarak belirlenmesinin bir özelliği var mıdır?

4) Anayasa Mahkemesi Yerel Mahkeme'nin yargılamaya başlamaması, şüphelilerin ifadelerinin alınmaması ve kimlik tespitinin dahi yapılmamasını neden dikkate almamıştır?

5) AYM'nin kararında gazetecilik faaliyetinin kısıtlanması tespiti dosyanın esasına ilişkin bir hüküm olmamış mıdır?

Kaynak: Sabah Gazetesi

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
İstanbul Adalet Sarayı önünde silahlı kavga
Türkiye
Diyanet İşleri Başkanlığında devir teslim töreni
Dünya
Fransa basını sustu

Hava Durumu

27°
Detaylı Hava Raporu