Erbakan Hoca, vefatının 5.yılında anıldı

Erbakan Hoca, vefatının 5.yılında anıldı


Saadet PartisiKonya İl Başkanlığı, eski başbakanlardan merhum Necmeddin Erbakan'ın vefatının 5. yılı dolayısıyla, "Savaş Değil Barış, Çatışma Değil Diyalog" paneli düzenledi.

Konya Ticaret Odası konferans salonunda düzenlenen programda, Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı İlyas Tongüç, gelecek nesillere Necmeddin Erbakan'ın fikirlerinin taşınması gayreti içinde olduklarını belirtti.

Tongüç, "1969 yılına kadar Batı, Müslümanların dinden uzaklaştırılması noktasında çok çalıştı. Fakat dedelerimizin duasıyla bu süreci gerçekleştiremediler" diye konuştu.

Kıbrıs Barış Harekatı'yla milli görüşün yeniden canlandığını anlatan Tongüç, "Siyonizm bu harekat ile milli görüşün geçici bir heves olmadığını gördü. 1997 yılında ise Siyonizmin bütün planları bertaraf oldu. Müslümanları durduramadılar. Bu milleti aç bırakarak, borçlandırarak vatanı parçalamaya çalıştılar. Fakat Erbakan Hoca, bütün planları bozdu" ifadesini kullandı.

Toplantıların devamlılığının sağlanması gerektiğine dikkati çeken Tongüç, şunları kaydetti:

"Biz Erbakan hocamızın fikirlerinin gelecek nesillere aktarılması hususunda bir çalışma yapıyoruz. Kuru kuruya bir anma programı içerisinde değiliz. Türkiye'nin içinde bulunduğu durumu ancak İslam dini kurtarabilir. Erbakan Hocamızın reçeteleri sayesinde bu millet ancak refaha erebilir. Merhum Erbakan hocamızın hedefleri, milli görüşün daha da yaygınlaştırılarak devamlılığını sağlamaktı."

Saadet Partisi Genel İdare Kurulu Üyesi ve Refah Partisi eski Van Milletvekili Fethullah Erbaş da Necmettin Erbakan'ın Türkiye için bir milat olduğunu vurgulayarak, Müslümanların yenilmişlik psikolojisini Erbakan'ın siyasete girmesi ile atlattığını belirtti.

Erbaş, "Müslümanlar sivil toplum kuruluşları dahil her şeye el atar oldular. Hocamız geldi, Kıbrıs alındı ve o zamana kadar toprak veren Türkiye toprak aldı" dedi.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
Denizaltı projesinde sıra Muratreis'te
Türkiye
Yavuz Bingöl: AK Parti'ye oy verdim
Dünya
'720 bin Arakanlı çocuk kapana kısılmış durumda'

Hava Durumu

Detaylı Hava Raporu