Bir hanım eşinin kalbini nasıl kazanır?

Bir hanım eşinin kalbini nasıl kazanır?


Evliliğin en önemli boyutu arkadaşlıktır. Arkadaşlık varsa, tüm engeller aşılabilir. En yakın arkadaşınızı ve hayatınızda nasıl bu kadar özel bir yerinin olduğunu düşünün ve ona göre hareket edin. İşte o yollardan bazıları...

Hoşlandığınız ya da hoşlanmadığınız şeyleri, hayallerinizi vs. paylaşın.

Arkadaşlarınız sizi olduğunuz gibi kabul eden ve mutlu eden kimselerdir. Eşinizi ne kadar olduğu gibi kabul edebiliyorsunuz? Sürekli onu değiştirmeye çalışıp dır dır mı ediyorsunuz? Bu davranışlar bir erkeği iter ve sizinle ilgili pozitif çağrışımlar yaratmaz.

Evliliğinizde arkadaşlığı kurmak ya da güçlendirmek için şunları deneyin:

1. Onu dinleyin, dinleyin, dinleyin- Yani, dikkatiniz dağılmadan, o konuşurken aklınızda listeler yapmadan ve televizyon izlemeden dinleyin. İşiyle, amaçlarıyla ilgili sizinle paylaştığı şeyleri hatırlayın.

2. Günün önemli gelişmelerini paylaşın, pozitif ve destekleyici bir eş olun.

3. İlgilendiği konuları öğrenin o konular hakkında okuyun ve tartışmaya hazır olun.

4. Ne kadar uzun zamandır evli olursanız olun, her zaman teşekkürler ve lütfen diyin.

5. Günde en az bir öğünü birlikte yiyin.

6. Affedici olun- hatalarını görmezden gelin, kendinizi onun pozitif özelliklerini görecek şekilde eğitin (herkesin pozitif yönleri vardır- sadece üzerinde durmanız gerekir).

7. Birlikte aktiviteler planlayın (birlikte seyahat etmek, tenis oynamak, yürüyüş yapmak, yemeğe çıkmak, film gecesi için dışarı çıkmak gibi – ikinizin de birlikte yapmaktan hoşlandığı herhangi bir şey).

8. Birlikte gülün – ilişkinizi her zaman ciddiye almayın. Birlikte gülebilen çiftler, birlikte kalırlar.

9. Sarılmaya zaman ayırın – yakın temasta olmak, sarılmak, okşamak öfke ve sinir bariyerlerini eritir. Hepimiz kocaman bir kucaklamadan sonra daha iyi hissederiz.

10. Birbirinize güzel şeyler söyleyin – arkadaşınızla eşinizle konuştuğunuz gibi konuşsanız arkadaşlığınız devam eder mi? Bu sorunun cevabını dürüstçe verin.

11. Her zaman uyumadan önce barışın ve aynı zamanda uyuyun. Farklı hayatlar sürmeyin.

12. Saygı Gösterin.

Takdir edildiğini hissettirin.

Bir erkek evlendiğinde eşinin hayatının merkezinde olmaktan hoşlanır. İlgiye, özel yemeklere, eşinin özellikle kendisine vakit ayırmasına bayılır.

Fiziksel İhtiyaçlarını Karşılayın.

Fiziksel yakınlık karışık duyguları da beraberinde getirir. Bazı hanım kardeşlerin hiç umrunda değilken, bazıları yetinemezler bazıları da bunu eşlerini yönetmek için kullanırlar. Bu konuda gerçekten açıkça konuşmak gerekli çünkü bu yüzden çatırdayan ve dağılan birçok evlilik gördüm.

İşte eşinize takdir edildiğini hissettirecek pratik ve kolay yollar:

1. Eve geldiğinde sarılıp öperek karşılayın. Erkekler önemli olduklarını hissetme ihtiyaci duyarlar.

2. Eve geldiğine ne kadar mutlu olduğunuzu hissettirin – bu evde olmayla ilgili pozitif bir bağlantı yaratacaktır; böylelikle evde daha çok vakit geçirmek isteyecektir.

3. O gelmeden telefonu bırakın.

4. Evin düzenli olduğundan emin olun.

5. Mükellef bir akşam yemeği sofrası hazırlayın.

6. Çalışkanlığını ve sizin için kazandıklarını takdir ettiğinizi açıktan da söyleyin.

7. Mutlu olun – kendinden memnun bir gülümsemeden başka hiçbir şey daha çok takdir edildiğini hissettiremez.

8. Geç kaldığında ya da seyahate gitmesi gerektiğinde anlayışlı olun.

9. Onu başka şeylerle uğraşmadan dinleyin – biz kadınlar için kıpırdamadan oturup sadece dinlemek ne kadar zor biliyorum, ama bir erkeğe dinlediğini hissettirmek çok önemlidir.

10. Çekici görünün.

İstendiğini hissettirin.

Eşinize en son ne zaman iltifat ettiniz? Damlayan musluğu ne kadar iyi tamir ettiğiyle ilgili iltifatlarınızdan bahsetmiyorum. Görünüşü ya da kişiliği ile ilgili yüzüne içten bir gülümseme getirecek iltifatlardan bahsediyorum.

Değişiklik Yapın

Değişiklik her zaman arzu edilir. Donatılan sofralar, farklı kıyafetler ve değişik eğlenceler hoşumuza gider. Bu değişiklik özlemi evlilikte bile giderilebilir.

Kendinize biraz renklilik ve değişiklik eklemek için şöyle küçük önlemler alabilirsiniz:

1. Saç şeklinizi veya rengini değiştirin.

2. Eviniz için iyi bir gardırop oluşturun. ‘Ne, eve özel giyinmek mi?’ EVET! Tamamen süslenmek zorunda değilsiniz ama ev için günlük hoş kıyafetleriniz olmalı.

3. Hoş iç çamaşırlarına yatırım yapın – sadece balayınız için değil. Balayınızın hayatboyu sürmesini istiyorsanız düzenli olarak giyebileceğiniz iç çamaşırı seçenekleriniz olsun.

4. Başka odalarda da yakınlaşarak değişiklik yapın.

Gerçek bir dost olarak eşinizle güçlü bir bağ kurmaya çabaladıkça, daha yakın daha samimi olacaksınız. Evliliğinize gerekli zamanı ve çabayı harcadığınızda daha mutlu bir eşle hoş bir şekilde ödüllendirileceksiniz ve onun kalbini kazanacaksınız inşAllah!

Kaynak:Mektebi Suffa

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
İran’dan Ankara'ya sürpriz ziyaret
Türkiye
CHP'li Yarkadaş'a tazminat davası
Dünya
Katil General Suriye'de öldürüldü

Hava Durumu

14°
Detaylı Hava Raporu