İstanbul'da konut fiyatlarında artış

İstanbul'da konut fiyatlarında artış


İstanbul Zekeriyaköy'de yapılan araştırma sonucu bölgede konut fiyatlarının 3 yılda yüzde 75 arttığı belirlendi.

Bir gayrimenkul firmasının yaptığı markalı konut araştırması sonucu Zekeriyaköy'de metrekare fiyatlarının arttığı belirlendi.

MARKALI KONUT PROJELERİNİN DEĞERİ ARTIYOR

Bölgede belirlenen metrekare satış fiyatlarının 2 bin 800-22 bin lira gibi geniş bir aralıkta değiştiği gözlemlendi. 3. Boğaz Köprüsü'nün tamamlanması ile birlikte Zekeriyaköy'de yeni bir yükseliş daha bekleniyor.

Çayırbaşı- Sarıyer Tüneli, bölgedeki arsa ve konut projelerinin değerini artırmaya başlıyor. Araştırmaya göre, projelerin birçoğunda sosyal tesis, otopark, yüzme havuzu ve yeşil alanların yer aldığı kaydediliyor.

2015'TE YÜZDE 13 ARTIŞ

Yapılan "2015 İstanbul Markalı Konut Sektör Raporu"na göre, Zekeryaköy'de 2013 yılında %26, 2014 yılında %23, 2015'te ise %13 fiyat artışı görüldüğü açıklandı.

Son üç yılda bileşik olarak bakıldığında konut fiyatlarının %75 arttığı İstanbul genelinde araştırdıkları 34 bölge arasında bölgenin değer artışında 12'nci sırada yer alıyor.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
'Türkiye de bazı yaptırımlar üzerinde çalışıyor'
Türkiye
Afyonkarahisar’da art arda iki deprem
Dünya
Bangladeş'e sığınan Arakanlı sayısı açıklandı

Hava Durumu

25°
Detaylı Hava Raporu