CHP lideri Kılıçdaroğlu: Çözümün adresi CHP

CHP lideri Kılıçdaroğlu: Çözümün adresi CHP


CHP lideri Kemal Kılıçdroğlu "Mısır ile, Rusya ile, Irak ile sorunların düzelmesinin yolu CHP'de" dedi.

CHP lideri Kılıçdaroğlu İstanbul'da gündeme ilişkin değerlendirmeler yaptığı konuşmada, Türkiye'nin şuan bir çok ülke ile problem yaşadığını ifade ederek çözümün CHP'de olduğunu anlattı. CHP lideri "Türkiye bu tablodan nasıl çıkar? Ancak ve ancak CHP çıkarır" diyerek "Mısır'la ilişkilerimizi kim düzeltir CHP, Irak'la kim CHP, Rusya ile CHP, Suriye'de kanı kim durdurur CHP.." ifadelerini kullandı.

"CHP'SİZ BUNLAR AŞILAMAZ"

"Elbette bölgenin en güçlüsüyüz. Kimse Türkiye'nin güçünü test etmesin diyorlardı. Ortadoğu'daki kabile reisleri bile Türkiye ile kafa bulmaya başladı. Yüreğimizi acıtan da işte bu tablo. Türkiye bu tablodan nasıl çıkar? Ancak ve ancak CHP çıkarır. Mısır'la ilişkilerimizi kim düzeltir CHP, Irak'la kim CHP, Rusya ile CHP, Suriye'de kanı kim durdurur CHP.. Her yerde rahatlıkla söyleyebilirsiniz. Bunu yalnız biz değil tabloyu iyi okuyan herkes biliyor ki CHP'siz bunlar aşılamaz. Çünkü biz aklımızı ve mantığımızı kullanarak, ahlaki değerleri koruyarak hiçbir ülkenin iç işine müdahale etmeyerek bu sorunları aşarız."

Kılıçdaroğlu'nun konuşmasından satır başları;

YÖNETİM BOŞLUĞU VAR

"Birisinin çıkıp bu siyari sorumluluğu üstlenmesi lazım. Başbakan ve bakanlar sorumlu, ancak kimse üstlenmiyor. Önceki Ankara saldırısında 3 bakan çıktı gülerek hiçbir sorumluluk almadan açıklamalar yapıyor. Ülkede ciddi bir yönetim boşluğu var.

SORUMLULUK ÜSTLENEN YOK

Bir yönetici sorumluluk alıyorsa, yüksek ahlaki değerleri var demektir. İnsanlar ölecek siz sorumluluk olarak sadece cenaze törenlerine katılacaksınız. Bu sorumluluk değildir arkadaşlar. Cenazeye elbet katılacaksınız. Ama bu ülke nasıl oluyorda 234 yurraşını bombalarla kaybediyor? İnsanlar sizi neden iktidara getirdiler? 7 Haziran'da bizi iktidara getirmediniz ülke kaosa sürüklendi diyorlardı. Vatandaş madem öyle diyorsunuz sizi tek başına iktidara getiriyoruz dediler. Buyrun üke ne halde. Böyle bir tabloyu Türkiye hak etmiyor.

BİZ SORUMLU MUHALEFETİZ

Biz sorumlu bir muhalefetiz. Yeri geldi eleştirdik, yeri geldi öneri getirdik. Yanlışı söyledik, yazı ile bildirdik, çözümü de önerdik. Açık ve net öneriler getirdik ama hiç birine uyulmadı.Türkiye bugün ortadoğu bataklığında..

TARİHİ BİLMİYORLAR

Türkiye'nin yakın tarihini de bilmiyorlar. Mustafa Kemal'in neler yaptığını bilmiyorlar. Hangi sorunlarla karşı karşıya geldiklerini açıp okumuyorlar. Suriye bir dönemin Afganistan'ına dönüştü. Bütün terör örgütlerinin yuvası Pakistan olmaya başladı. Siz Türkiye'yi Pakistan haline getirmek istemiyorsanız Suriye'yi Afganistan haline getirmeyecektiniz. Ve bugün Türkiye Pakistanlaşma sürecinde. Sanki bir terör örgütü yetmiyordu, PKK azdı, birde IŞİD belası çıkardılar. 70 ilden IŞİD'e militan devşirildi. Nasıl oldu bu? Türkiye yönetilemiyor diye buyüzden diyoruz.

KABİLE REİSLERİ BİLE ALAY EDİYOR

Elbette bölgenin en güçlüsüyüz. Kimse Türkiye'nin güçünü test etmesin diyorlardı. Ortadoğu'daki kabile reisleri bile Türkiye ile kafa bulmaya başladı. Yüreğimizi acıtan da işte bu tablo.

Türkiye bu tablodan nasıl çıkar? Ancak ve ancak CHP çıkarır. Mısır'la ilişkilerimizi kim düzeltir CHP, Irak'la kim CHP, Rusya ile CHP, Suriye'de kanı kim durdurur CHP.. Her yerde rahatlıkla söyleyebilirsiniz. Bunu yalnız biz değil tabloyu iyi okuyan herkes biliyorki CHP'siz bunlar aşılamaz. Çünkü biz aklımızı ve mantığımızı kullanarak, ahlaki değerleri koruyarak hiçbir ülkenin iç işine müdahale etmeyerek bu sorunları aşarız.

HESAP VERMELERİ LAZIM

Terör örgütlerine yardım ve yataklık yapmışlardır. Bunun sonucu ülke kan gölüne döndü. Önce o yardım ve yataklık yapanların hesap vermesi lazım. Vatandaşın da sorması lazım biz sizi sorunları çözün diye getirdik teröre yardım edin diye değil.

VERDİĞİMİZ HER SÖZÜN ARKASINDAYIZ

Türkiye'nin en büyük binası benim olsa ne olacak. Kefenin cebi var sanıyorlar. Bizim görevimizin zor olduğunu da biliyorum. Kutuplaştırmanın ülkeyi hangi duruma getirdiğini de biliyorum. gerekirse iğne ile çözüm üreteceğiz. Dertleri çözmek için sorunları üstlenmekten korkmuyoruz. Verdiğimiz her sözün arkasında duruyoruz."

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
Kerkük geriliminde yeni gelişme: Barzani açıklama yapacak!
Türkiye
Meteorolojiden 5 il için kuvvetli rüzgar uyarısı
Dünya
Kerkük geriliminde yeni gelişme: Barzani açıklama yapacak!

Hava Durumu

22°
Detaylı Hava Raporu