Denize düşen Rumlar, İngilizlere sarıldı

Denize düşen Rumlar, İngilizlere sarıldı


İngiltere, ekonomik krizin göğüslenmesinde Güney Kıbrıs’a aktif destekte bulunmaya hazır olduğunu açıkladı.

 Kıbrıs’taki İngiliz Yüksek Komiseri Matthew Kidd, söz konusu Fileleftheros gazetesine yaptığı açıklamada bir kimsenin, bir krizin şoku ile karşı karşıya kaldığı zaman dostların çok önemli olduğuna dikkati çekerek, doğrudan gerekli olanların; destek ile tavsiyeler olduğunu söyledi.

Rum Dışişleri Bakanı Yoannis Kasulidis’in İngiltere ziyareti ışığında Kasulidis’in, yeni hükümetin seçilmesinin ardından İngiliz yetkililerle ilk kez tanışması için ziyaret hazırlığı içerisinde olduğunu, İngiltere’nin, bu kritik dönemde, dost Kıbrıs’ın yanında ne ölçüde durduğunu kendi kendilerine sormalarının da doğru olduğunu ifade etti. Açıklamasının devamında, “Hükümet ve insani düzeydeki dayanışmaya ilişkin olarak etkili ve sonuç verici yöntemlerin belirlenmesi” temennisini dile getiren Kidd, İngiltere’deki banka krizinin idare edilmesini, ilk elden bilen ve buna yardım eden uzmanların da buraya gönderildiğini ve Rum meslektaşlarıyla bu ilk zor günlerdeki işbirliğinin de mükemmel olduğuna dikkati çekti ve bunun devamının olabileceğini söyledi.

Kidd talep edilmesi durumunda, İngiltere’nin, ekonominin modernleştirilmesi, örneğin e-ticaret ve e-devlet konularında Güney Kıbrıs’a yardım edebileceğini ifade etti.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
Tek tip kıyafet KHK'ya konulacak
Türkiye
Kılıçdaroğlu'nu tutuklama girişimi söz konusu olabilir
Dünya
Hindistan-Çin sınırında çatışma

Hava Durumu

28°
Detaylı Hava Raporu