Öğrenciler bu habere dikkat

Öğrenciler bu habere dikkat


Yaklaşık 1,5 milyon öğrencisi bulunan Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi’nde (AÖF) yakın zamanda hayata geçirilecek uygulama ile her öğrencinin derslerle ilgili tek tek analizi yapılacak.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Naci Gündoğan, Açıköğretim’de öğrencilerin almış oldukları hizmetleri bireyselleştirmeye çalıştıklarını belirterek, önümüzdeki dönemlerde her öğrenciye özel, derslerdeki başarılarına ilişkin bilgilerini kendilerine ileteceklerini söyledi.

“Öğrencilerimizin derslerden almış oldukları notları ve başarılarına ilişkin bilgileri de kendilerine göndereceğiz” diyen Gündoğan, “’Hangi derste, hangi düzeyde başarı gösterdi, hangi ünitelerdeki sorulara daha az cevap verdi, hangi ünitelerde daha başarılı oldu; bir de o dersten sınava giren öğrenciler içerisindeki düzeyi nedir?’ gibi sorulara cevap bulunabilecek ve bunlara benzer öğrencimizin sınavla ilgili başarısının detaylarını da e-mail adreslerine göndereceğiz. Şu anda yeni uygulamanın alt yapısı tamamlanmak üzere ve önümüzdeki sınavda veya en geç ondan sonraki sınavda bunu gerçekleştirmiş olacağız. Dolayısıyla öğrenci, bundan sonraki sınavda başarısız olmuşsa hangi ünitelerde sıkıntısı var? Bunu rahatlıkla görebilecek. Bir de genel öğrenci kitlesi içerisindeki yerini daha iyi görme şansı olacak” dedi.

“BU ÖZEL BİLGİLER ÖĞRENCİLERİMİZİN BAŞARI DÜZEYLERİNİ ARTTIRACAKTIR”

Rektör Prof. Dr. Gündoğan, bu bilgilerin öğrencilerin başarı düzeylerini arttıracağını düşündüklerini de anlatarak, şöyle devam etti:
“Bu tür bilgileri öğretim üyelerine de göndereceğiz. Yani o dersten sorumlu olan öğretim üyeleri de o dersteki başarı oranını, hangi ünitelerde öğrencilerin başarılı ya da hangi ünitelerde başarısız olduğunu görecek. Dolayısıyla bu tür bilgileri hem hocaya hem de öğrenciye iletmiş olacağız. Bu da öğrencimizin bundan sonraki başarısını ya da sınava hazırlık konusundaki çalışmalarını yönlendirebilecek bir bilgi olacak. Kısaca, her öğrenci o dersle ilgili ne olduğunu, ne yaptığını, ne yapmadığını öğrenmiş olacak. Bir nevi karne olacak. Her öğrenci zaten bizim için özeldi. Ama bu özel bilgiler de öğrencilerimizin başarı düzeylerini arttıracakt
ır.”

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
Rüşvetten tutuklanan hakimin serveti ortaya çıktı
Türkiye
İpsala Sınır Kapısı'ndan geçişler başladı
Dünya
Mısır'da darbe karşıtı 128 kişi, 3 ila 10 yıl hapis cezasına çarptırıldı

Hava Durumu

13°
Detaylı Hava Raporu