Yerli otomobilin şarkısı oldu

Yerli otomobilin şarkısı oldu


Bursa'da bir müzik grubu geliştirilen yerli otomobil için şarkı yaptı. Yaşananlara ve üretim sürecine yönelik şarkı dinleyenlerin beğenisini kazandı.

Bursada bulunan bir müzik grubu, yerli otomobil konusunda üretimin gerçekleştirileceği zaman sürecine, renk ve heyecan katmak maksadıyla söz ve müziklerini kendilerinin yapmış oldukları  şarkı bestelediler.

Grubun bu doğrultuda solistligini yapan İbrahim Yılmaz,  yapmış olduğu açıklamada, yapılan şarkının söz ve müziğinin kendilerine ait olduğunu belirttiler.

Yılmaz, yerli ajanda üretilen otomobil konusunun son yıllarda daha da önem kazanmış olduğuna vurgu yaparak, "Bu ülkenin çocuklarının arabayla olan imtihanı ve sorumluluğu çok büyük. Bu bağlamda yerli araba üretim sürecinin bedelindeyiz. Lansmana bakıldığında daha 2 senelik bir zaman var. Herkes bunu merakla bekliyor, bizlerde heyecan icerisindeyiz. Biz de bu doğrultuda Gözdağı müzik grub adıyla, bu konuya müzikal bir açıdan bakarak konuyu ele almak istedik" şeklinde konuştu. 

Otomotiv alanında çalışma yaptığı için de bu konuyla yakından alakadar olduğunu ifade eden Yılmaz, sözlerine şu şekilde devam etti: 

"Yerli otomobil üretiminin 2 senelik bir zaman dilimince bekleyişine bir renk olması ve heyecan katması adına bu durumu kliplendirmek istedik. Prodüktörümüz olan Eyüp Otman talebiniz doğrultusunda bu konuya el attı ve bize klibi çekti. Sonrasından klibi sosyal platformda paylaşıma sunduk. Şu an iki gün olmasına binayen ilgi, çok yüksek." 

Daha öncesinde de Bayırbucak Türkmenleriyle alakalı olarak bir şarkı yapmış olduklarını anımsatmış olan Yılmaz, "Rus uçağının düşürülmesiyle alakalı zaman da 'Uçaktan küpe yapıp, kulağına takarız. Bak Ayasofya demişken saf tutar namaz kılarız' şeklinde bir eseri seslendirmiştik" şeklinde konu hakkında yapmış oldukları çalışmaları anlattı. 

Bursalı olan iş adamı Eyüp Otman da bu gençlerin heyecanına ortak olmak amacıyla şarkının, aynı zamanda klibin prodüktörlüğünü üstlenmiş olduğunu ifade ederek, "Birlikte yola çıktık, bu şekilde de devam ediyoruz. Bu grupla beraber daha çok eserler oluşturacağımız kanaatindeyim." şeklinde konuştu.

Şarkının sözleri:

"Kaynağı senden, benden tahsis edildi

Milletin makamına tahsis edildi

Yapmışız işte; umurunda değil

Avrupalı yapınca git önünde eğil

Yer açalım yerliye, yersiz olmasın

Zaman-ı Devrim gibi yolda kalmasın

Üstünlüğü yok iken; Acem'in Arap'a

Seni üstün kılmıyor; lüks bir araba

Lükse ihtiyaç, israfa meyil

Gösteriş başa bela; zenginlik değil"

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
İngiltere'den Türkiye'ye Pkk desteği
Türkiye
Diyanet İşleri Başkanlığında devir teslim töreni
Dünya
İslam ülkelerine Ermenistan çağrısı

Hava Durumu

19°
Detaylı Hava Raporu