Maltepe Üniversitesi Geleceğin Doktorlarını Buluşturacak

Maltepe Üniversitesi Geleceğin Doktorlarını Buluşturacak


Bu yıl 5.si düzenlenecek olan İnsani Yardım Temalı 5. Türk Tıp Öğrencileri Sempozyumu Maltepe Üniversitesi'nde yapılacak.

Türk Tıp Öğrencileri Birliği tarafından (TürkMSIC) düzenlenmiş olan beşinci sempozyum 6/7 Şubat tarih aralığında Maltepe Üniversitesi bünyesinde ve birlikte yapılması planlanan çalışmalar doğrultusunda yapılacak. Türk Tıp Öğrencileri Birliği üyesi olarak bulunan 69 tıp fakültesinden katılım sağlayacak olan tıp öğrencisi, "İnsani Yardım" teması bağlamında buluşma gerçekleştirmiş olacak. Yapılacak olan sempozyum ardından tıp öğrencilerinin bilimsel savundukları görüşler bir bildiri haline getirilmiş olacak. Bunun için Sağlık Bakanlığı, Türk Tabipleri Birliği, ve ilgili olan kurum ve kuruluşların konuşmacı kişileri ile katılım sağlayacak olan kişiler doğrudan bilgi alma ve soru sorma imkânı bulmuş olurken, kendilerinin görüşlerini de yansıtma imkanı bulacaklar.

Düzenlenecek olan sempozyuma 2015 senesi içinde Tıp Öğrencileri tarafınca belirli kapsamda en iyi olmaya layık görülen yazar, sanatçı ile akademisyen gibi ünlü isimler de katılım sağlayacak ve ödüllendirilmiş olacak. Türk Tıp Öğrencileri Birliğinin her sene düzenlenir olduğu Tıp Öğrencileri Sempozyumu, Türkiye genelindeki tüm tıp fakülteleri içinden tıp öğrencilerini toplayacak, onlar amacıyla güncel sağlık meseleleri konusunda bilgi almaya ve çözümler üretimine yönelik ortam  oluşumu sağlayan bilimsel çalışmalar ile projelerin paylaşımı kapsamında öğrencilerin bakış açılarını daha da sakinleştiren bir bağlam oluşturmuş oluyor.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
İstanbul trafiğini rahatlatacak proje
Türkiye
Türk boya devinin kurucusu vefat etti
Dünya
İngiltere'de skandal program

Hava Durumu

17°
Detaylı Hava Raporu