Dünyaca ünlü IF Wedding Fashion Fuarı İzmir'de yapıldı

Dünyaca ünlü IF Wedding Fashion Fuarı İzmir'de yapıldı


Gelinlik modelleri, damatlık ile abiye giyim alanında dünyada yapılan fuarlar arasında kendine saygın bir yer edinen IF Wedding Fashion Fuarı 10. defa İzmir'de yapıldı. Fuara dünyanın her yerinden katılımcılar başvururken, dünyaca ünlü modacılar da fuarda yerini aldı.

Gelinlik modelleri, damatlık ile abiye giyim alanında dünya genelinde önde gelen olan fuarlar arasında yerini bulan IF Wedding Fashion Fuarı, İzmir ilinde açıldı.

İzmir'in Büyükşehir Belediye Başkanı olan Aziz Kocaoğlu, IF Wedding Fashion / 10. Gelinlik modelleri, Damatlık ve Abiye Giyim Fuarı amacı doğrultusunda Fuarİzmir'de düzenlenmiş olan tören kapsamında, İZFAŞ ile Ege Giyim Sanayicileri Derneği tarafından gerçekleştirilmiş olan fuarın 10 senede bir başarı hikayesi yazmış olduğunu ifade etti.

İzmir'in gelinlik alanında dünya kapsamında önde gelmekte olan moda merkezleri Milano, Paris ve Londra ile yarışmaya başladığını söyleyen Kocaoğlu, "198 firmanın yapılan tasarımları sergiye sunacağı fuar doğrultusunda ABD ve Almanya en başta olmak üzere 75 ülke içinden 25 bin profesyonel ziyaretçinin şehre gelmiş olduğunu, fuarın ise açık olacağı 4 gün devamınca gelinlik tarzında sektörün kalbi İzmir'de atmış olacak" şeklinde konuştu.

Kocaoğlu, fuar doğrultusunda planlamış oldukları gelinlik tasarım yarışması kapsamında 507 tasarımcının katılmış olduğunu belirtti.

İzmir Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanlığı görevinde olan Ekrem Demirtaş ise 10 sene önce 4 bin metrekarede 72 firmanın gerçekleştirmiş olduğu katılımlarla açmış oldukları fuarın bugün 10 kat büyümüş olduğu ve 40 bin metrekarelik alanda Avrupa'da ve dünyada önemli gelinlik fuarları içine girmeyi başardığını kaydetti.

Fuar'a ABD ve Brezilya gibi moda takipçisi ülkelerden katılım oldu

ABD, Brezilya, Bulgaristan, Hollanda, İtalya ile Lübnan'ında dahilinde ülke geneli 11 şehirden üreticilerin gelmiş olduğu fuar çok ilginç gelinlik tasarımlarına sahne olmuş oldu.

Değişik kumaşlar ve kesimlerin uygulanmış olduğu gelinliklerin ilk defa görücüye çıkartıldığı fuarda Gaziantepli olan bir firmanın kendi standında sergilenmekte olan Antep fıstığı kabukları ile yapılmış olan gelinlik en çok dikkati çeken modeller arasındaydı. 

Ünlü modacılar bu fuara katıldılar

Gerçekleştirilen fuarın galası dünyaca bilinen ünlü modacı Alessandra Rinaudo tarafınca yapılacak.

Gelinlik Tasarım Yarışması jüri koltuğunda da yer alması planlanan tanınan modacı, 8'i İzmir Fuarı amacıyla özel şekilde tasarlamış olduğu 30 yeni gelinlik tasarımı bir defile ile sergilemiş olacak. Yapılacak defilede ünlü mankenlerden Marianna Eremenko, Valeria Karaman, Dominika S, Lucia Tresova ile Magdalena Chacklika da podyumda yer alacak.

Fuar doğrultusunda 9 solo defile düzenlenmiş olacak.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
Lübnan Dışişleri Bakanı Bassil Türkiye'ye gelecek
Türkiye
Yüz nakli yapılan Recep Sert tutuklandı
Dünya
Nijerya’da bombalı intihar saldırısı: 10 ölü, 30 yaralı

Hava Durumu

Detaylı Hava Raporu