Marmara Üniversitesi robot olimpiyatları yapacak

Marmara Üniversitesi robot olimpiyatları yapacak


Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay'ın açılışına katılacağı Marmara Üniversitesi Robot Olimpiyatları 27-28 Şubat tarihlerinde yapılacak.

Marmara Üniversitesi Mühendislik Fakültesinde Robot Kulübü (MUFE RoboticsTeam) Öğrenci Konseyi desteğiyle bu sene ilk defa yapılması planlanmış olan Uluslararası Düzenlenen 1. Marmara Robot Olimpiyatları doğrultusunda, 27/28 Şubat tarih aralığında Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç’ın katılım sağlamasıyla Marmara Göztepe Kampüsünde yapılmış olacak.

Türksat’ın ana düzeyde, Anabilim Eğitim Kurumları doğrultusunda, Marmara Üniversitesi Rektörlüğünce, Bimeks, Bilge Adam, Üsküdar Belediyesi, DoraBase, Robimek, Proje Hocam ile Webinyo tarzında kendi dallarında öncü kurumların ve kuruluşların co-sponsorluğu kapsamında üstlenmiş olduğu Robot Olimpiyatları’na bu sene; Azerbaycan, Almanya, Tunus, Dubai ile Makedonya gibi ülkelerin lise ve üniversite öğrencileri katılım sağlayacak. Katılımcı öğrenciler, Ateşli Labirent, İstanbul’un Fethi, Robotenis, Renk Seçen, Mini Sumo, Bayrak Yarışı, Jüri Özel ile Serbest alanlarda birbirlerinden değişik ilginç tasarım özelliklerine sahip robotlarını yarıştırma ve aynı zamanda sergileyebilme imkanı bulmuş olacak. Yapılacak olimpiyatlar devamında bunun yanında katılımcı kişilerin etkin bir zaman geçirebilmeleri amacıyla yarışma doğrultusunda eş zamanlı yapılacak olan kendi dalında uzman misafirlerin sunmuş olacağı seminerler ve workshop faaliyetleri kapsamında gerçekleşecek.

Marmara Robot Olimpiyatları doğrultusunda hizmet veren sayfaları ziyaret edebilirsiniz.

 http://olimpiyat.muferobotics.org

facebook.com/muferobotolimpiyat

instagram.com/muferobotolimpiyat

twitter.com/muferolimpiyat

https://www.youtube.com

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
Erdoğan'dan Trump ve ABD'ye çok sert sözler!
Türkiye
Ankara Büyükşehir Belediyesi önünde 'kadro' eylemi
Dünya
Petrol zengini ülkenin ekonomisi çöküyor

Hava Durumu

19°
Detaylı Hava Raporu