ÖSYM kuralları animasyonla anlattı

ÖSYM kuralları animasyonla anlattı


ÖSYM, adaylara sınavlarda ve sınav öncesinde uyması gereken konuları hazırladığı animasyon filmi ile anlattı.

ÖSYM tarafından üniversite aday öğrencilerin sınav esnasında uymaları gerekli olan kuralların uygulamasına yönelik bilgi verme amacıyla eğitim konusunda animasyon filmi hazırlandı.

Adayların, sınava gelirken yanlarında getirmemeleri gerekli olan eşyalar konusunda ikaz edilerek 2015 senesinde 50 sınav adayının cep telefonu, 20 sınav adayının anahtarlık, 60 sınav adayının cüzdan, 100 sınav adayının ise takı yüzünden sınavlara girişlerinin iptal edildiği hatırlatılmış oldu. Piercing ile güneş gözlüklerinin de yasak olduğunun altı çizilerek her sene 300 sınav adayının da kimlik kartı nedeniyle sınavlarının iptal olduğu anımsatılmış oldu. 

ÖSYM, sınava girecek adaylara kopya ve kural dışında hal ve hareketler konusunda da ikazda bulunarak kopya  çekimi ya da kural dışı bulunan hal ve hareketler sebebiyle her sene 600 kişinin girmiş olduğu sınavın geçersiz sayıldığı belirtildi.

Yapılan animasyonda, Nobel ödülü sahibi Türk bilim adamı Prof. Dr. Sancar'ın "Benim hayat hikayem üniversite sınavını kazanmakla başlamış oldu. Buna inanmak başarmak  için yeterli bir durum. Gençler buna yeter ki inanın mutlaka basacaksınız." şeklindeki sözlerine de can verildi.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
Bekir Bozdağ'dan Mersin'deki saldırıya ilişkin ilk açıklama
Türkiye
Tuvalette 10 Bin lira bulsanız siz ne yapardınız?
Dünya
IKBY' açıklaması: Mazide kaldı

Hava Durumu

17°
Detaylı Hava Raporu