Donmak üzere olan Afgan çocuğa devlet eli

Donmak üzere olan Afgan çocuğa devlet eli

  • 02 Şubat 2016 09:43


Ağrı'ya kaçak yollarla girmiş olan ailesi ve akrabaları tarafından bırakıldığı düşünülen 9 yaşındaki Afgan çocuk donmak üzereyken bulundu. Devletin çocuğun bakım ve diğer masraflarını karşılayacağı öğrenildi.

Ağrı'ya kaçak bir şekilde Türkiye'ye giriş yapmayı başaran ve akrabalarınca Erzurum'da bırakılmış olduğu öne sürülen 9 yaşındaki Afgan çocuk Semih Khurami tedavi ediliyor. 

Alınmış olan bilgilere göre, daha önceden Afganistan'ın Mezar-ı Şerif şehrinden gelerek Ağrı'dan kaçak bir şekilde ülkeye giriş yapmış olan Khurami'yi, dayısı ile diğer yakın akrabaları, 18 yaşında olan Afgan uyruklu birisine teslim ederek "hastaneye gitmeleri doğrultusunda" telkinde bulunarak ardından Erzurum'dan ayrıldılar. 

İl Göç İdaresine bilgi verilmesi üzerine yetkili kişiler tarafından Erzurum Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi Yanık Ünitesi bölümüne kaldırılan Khurami'nin tedavisi hemen yapılmaya başlandı. 

Anne ile babasının Avrupa'ya gitmiş oldukları bilgisi öğrenilen Khurami'nin soğuk nedeniyle ellerinde meydana gelen rahatsızlık sorunlarının tedavi edilmiş olduğuu ve sağlık açısından da durumunun iyi olduğu bilgisi alındı. 

Diğer Afgan olan gencin ise İl Göç İdaresi'ne bağlı bir şekilde çalışmalarını yürüten Geri Gönderme Merkezi'ne alınıp, burada misafir edildiği bilgisi alındı. 

Erzurum İl Göç İdaresi Müdürlüğü görevinde bulunan Haşim Özcan da hastanede Khurami'yi ziyaret edip, değişik hediyelerde bulundu. 

Devam eden süreçte Afgan çocuğun bakım masraflarını da devletin üstlendiği bilgisi alındı.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
Baykal için dünyaca ünlü doktoru özel uçakla getirtti
Türkiye
CHP'li Yarkadaş'a tazminat davası
Dünya
Irak ordusundan Peşmerge açıklaması

Hava Durumu

23°
Detaylı Hava Raporu