Eskimolara özenip iglo yaptılar

Eskimolara özenip iglo yaptılar


Ağrı Eleşkirt'de iki kardeş eskimoların yaşadığı iglo (kardan ev) yaptılar. Yarıyıl tatilini fırsat bilip eğlenceye çeviren çocukların karla eğlenmesi ise görülmeye değerdi.

Ağrı'nın Eleşkirt ilçesinde yaşayan Erdoğan ailesinden kardeşler Eskimolar'a özenerek yaşadıkları evin önünde iglo (kardan ev) yaptılar.

Eleşkirt'te hayatı daha da zorlaştıran kar yağışı ile sömestr tatilini fırsat bilip eğlence ortamına dönüştürmüş pek çok küçük, sokakta geçirmiş oldukları zamanı kartopu oynayıp, kardan adam yapmakla ve kızakla kayıp eğlenmekle değerlendiriyor.

Zübeyir (11) ile Celil (13) Erdoğan ikilisi, bu eğlenceyi kendi evlerinin önünde Eskimolar'ı örnek alıp yapmış oldukları iglo ile çok değişik bir boyuta taşımış oldular.

Toplamış oldukları karlarla iglo yapmayı başaran Erdoğan kardeşler, yere sermiş oldukları küçük bir halı üstünde battaniyeye sarılarak içinde mum ışığı yardımıyla cep telefonlarına yüklemiş oldukları filmi seyrederek zaman geçiriyor.

Bu kardeşlerden Zübeyir Erdoğan, yapmış olduğu açıklamada, kardan evi abisiyle 4 saatlik bir zaman diliminde gerçekleştirdiklerini ve bu vasıtayla tatilde çok güzel zaman geçirdiklerini belirterek, "Toplamış olduğumuz karla bu evi gerçekleştirdik. İçine küçük bir halı, üstüne ise battaniye ile yastık koyduk. İçinde ise mum ışığında sinema keyfi yapıyoruz. Çok güzel bir ortam oluşurduk. Herkese yapmalarını tavsiye ediyoruz" şeklinde konuştuk.

Celil Erdoğan ise kardan yapılan evlerinin çok soğuk bir ortam oluşturmadığını içinde çok rahat bir şekilde zaman geçirebildiklerini ifade ederek, "Mumun vermiş olduğu sıcaklık aslında içerideki ısıyı daha da dengeli hale getiriyor. Üzerimize ise ısınmak amacıyla örtü atıyoruz" şeklinde konuştu.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
Lübnan Dışişleri Bakanı Bassil Türkiye'ye gelecek
Türkiye
Yüz nakli yapılan Recep Sert tutuklandı
Dünya
Nijerya’da bombalı intihar saldırısı: 10 ölü, 30 yaralı

Hava Durumu

Detaylı Hava Raporu