Tesadüfen başladı şampiyon oldu

Tesadüfen başladı şampiyon oldu


Elazığ'da yanlışlıkla badminton seçmelerine müracaatta bulunan Aliye Demirbağ, 7 yılda 53 madalya kazandı. Demirbağ'ın yeni hedefi ise olimpiyatlara gitmek.

Elazığ ilinde ilkokul dönemlerinde eğitim gördüğü dönemlerde voleybol takımı amacıyla yapılmış olduğunu sandığı badminton seçimlerine tesadüfen katılmış olan Aliye Demirbağ, 7 senede 53 madalya kazanmış olduğu spor alanında uluslararası alandaki başarısını daha da yükseklere taşımayı amaçlıyor.

Yücel isimli İlkokulu'nda 4'üncü sınıfa başladığı dönem içerisinde badminton milli takım antrenörlerinin yapmış olduğu seçmeleri, voleybol takımı amacıyla yapılmış olduğunu zannederek müracaatta bulunan 17 yaşında olan Demirbağ, o dönemde tanışmış olduğu spor alanında yakalamış olduğu başarılarına devam ediyor.

İl Gençlik ve Spor Kulübü'nün sporcusu olan Demirbağ, yapmış olduğu açıklamada, ilkokul dönemlerinde voleybola çok ilgi duyduğunu, badminton ile de okulda gerçekleştirilen seçmelere hata sonucunda katılmasıyla tanışmış olduğunu ifade etti.

Voleybol sanarak gitmiş olduğu seçmelerin badminton amacıyla olduğu bilgisine ulaşınca şaşırdığını belirten Demirbağ, "Yine de yapılan seçmelere katıldım. Bu spor alanıyla tanıştım ve çok sevdim. En sonunda devam etmeye kararımı verdim. 7 sene içinde 53 madalya'nın sahibi oldum. Bu durumda bazen bir atletten daha fazla koşup, bir halterciden ise daha çok ağırlık kaldırmaktayım. Tüm kasları  çalıştırmakta olan bir spor ve bunun yanında sağlık açısından çok yararlı" diye bu spor dalı hakkında bilgi verdi.

Olimpiyatlarda altın madalya kazanma hayalim var

Demirbağ, bu bağlanma Türkiye, Balkan ve Avrupa şampiyonalarında çok değişik dereceler elde etmeyi başardığını dile getirerek, şu sözleri kaydetmiş oldu:

"Geçen yıl Polonya'da yapılmış olan 19 Yaş Altı Avrupa Şampiyonası doğrultusunda tek bayanlar dalında 3'üncü olarak derece yapmayı başaran tek bayan sporcu olmayı başardım. Onun öncesi 2014 senesinde Çin'de Türkiye'den gelerek Gençlik Olimpiyatlarına katılım sağlayan tek bayan sporcu kişiydim. Rusya'da yapılması planlanan Avrupa Badminton Takım Şampiyonası amacıyla hazırlık yapıyorum. Orda en iyi bir şekilde ülkemi temsil ederek, altın madalyaya ulaşabilme amacındayım. En büyük hayalimse olimpiyatlarda altın madalya sahibi olarak bir ilki başarabilmek."

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
Suriye sınırında askeri hareketlilik sürüyor
Türkiye
Ankara Büyükşehir Belediyesi önünde 'kadro' eylemi
Dünya
IKBY'nin petrol ihracatlarında büyük gerileme

Hava Durumu

16°
Detaylı Hava Raporu