30 Bin Öğretmen ataması için başvurular başlıyor

30 Bin Öğretmen ataması için başvurular başlıyor


Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) bünyesinde görev yapmak için 30 bin öğretmen ataması yapılacak. Görev almak isteyen öğretmen adaylarının başvuru yapmış olması gerekiyor. Başvuruyu bakanlığın internet adresi üzerinden yapabilirsiniz.

Milli Eğitim Bakanlığı bünyesine (MEB) bağlı eğitim kurumlarına yönelik öğretmen ihtiyacına yönelik olacak olan ilk atama, tekrardan atama, kurumlar arası olan atama ile milli sporcuların atanmasına yönelik 30 bin öğretmen kadrosu ataması amacıyla yapılması planlanan başvurular yarın başlayacak. Öğretmen adayı kişiler 8 Şubat tarihinde bitecek olan başvurular bakanlık bünyesindeki internet sitesi üstünden uygun atama şeklini seçip ve elektronik başvuru formu doldurularak yapılmış olabilecek. Atamalar ise elektronik bir ortamda 11 Şubat 2016 gününde yapılmış olacak.

İlk defa ataması yapılacak olan kişilerin en son girilen KPSS’den 50 ya da üzeri bir puan almış olmaları gerekmektedir. Aday olanlar en çok 40 tercih yapabilecekler. Aday olan öğretmenlerin yapmış oldukları başvurular iki aşamalı şekilde yapılacak. Bu ilk aşamada eğitim kurumunun tercihi, ikinci aşamada ise bu doğruda yetiştirilmek üzere görev alacakları illeri tercih etmiş olacaklar. 30 bin öğretmen atamasına yönelik en fazla sınıf öğretmeni kadrosu, İngilizce öğretmeni ile din kültürü ahlak bilgisi öğretmenliği, ilköğretim matematik öğretmenliği branşlarından öğretmen ataması gerçekleştirilecek.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
Kesikbaş cinayetinde yeni gelişme
Türkiye
THY Boeing'ten 40 adet 787-9 Dreamliner yolcu uçağı alıyor
Dünya
Japonya’da erken seçim.

Hava Durumu

27°
Detaylı Hava Raporu