THY ve Boeing arasında uzun süreli işbirliği

THY ve Boeing arasında uzun süreli işbirliği


Türk Hava Yolları ve Boeing şirketleri arasında uzun süreli işbirliği anlaşması yapıldı. Yapılan anlaşmanın havacılık sektöründe önemli bir yer tutuyor. İki büyük şirketin uzun süreli stratejik işbirliğinin firmalara ve havacılık sektörüne yapacağı katkıyı zaman gösterecek.

Türk Hava Yolları (THY) ve Boeing şirketi bünyesinde uzun zamanlı işbirliği anlaşması yapıldı. 

Seattle'daki Boeing Customer Experience Centre bölgesinde yapılan anlaşmayla Türkiye'nin hava ve uzay  konusunda teknolojik kabiliyet düzeyinin yükseltilmesi ve Boeing'in Türkiye'de gerçekleştireceği yatırımın genişletilmesi amaçlanıyor. 

Yapılan anlaşmayı, THY Yönetim Kurulu ile İcra Komite Başkanı İlker Aycı ve Boeing Ticari Uçaklar Başkanı ile CEO görevini yapan Ray Conner  imzalamış oldu. 

THY etkin bir şekilde yolcu artışı yakalamış durumda

Törende konuşma yapan Aycı, THY'nin filosu, ürünleri ile yatırımları açısından çok etkin bir yolcu artış seviyesi yakaladığını ifade ederek, "Bugünkü yapılan imza doğrultusunda havacılık endüstri sektörünün önde gelmekte olan markalarından birtanesi olan ana ortağımız Boeing firması ile mevcut olan köklü bağlantılar daha da derinleştirilmiş oluyor. THY'nin bu şekildeki büyümesini sürdürmek amacıyla yenilikçi yöntem unsurları geliştirmeye devam etmekteyiz" şeklinde değerlendirmelerde bulundu. 

Connor ise THY ile ilişki E2 düzeyinin ileri seviyeye çıkmasından gurur duyduklarını ifade ederek, "Boeing ile THY, karşılıklı bir şekilde güçlü yönlerin tamamlanmış olup yeni ve her iki taraf açısındanda yararlı iş olanaklarını iş imkanları ile birlikte belirleyip daha da geliştirecekler" şeklinde konuştu. 

Yapılan anlaşmalar öncesindeki gazetecilere sunum gerçekleştiren Boeing'in Türkiye Genel Müdürü görevinde olan Ayşem Sargın Işıl, Boeing firmasının Türkiye'de varolan eski bir geçmişinin olduğunu ifade etti.

Işıl, Türk havacılık sektöründe kalifiye açıdan eleman ihtiyaçlarına yönelik projeler üzerinde çalışma yaptıklarını ifade ederek, fonlarını bu alan doğrultusunda kaydırmaya yönelik eğilimlerinin olduğunu belirtti.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
Lübnan Dışişleri Bakanı Bassil Türkiye'ye gelecek
Türkiye
Yüz nakli yapılan Recep Sert tutuklandı
Dünya
Nijerya’da bombalı intihar saldırısı: 10 ölü, 30 yaralı

Hava Durumu

16°
Detaylı Hava Raporu