21 yıldır evlat edindiği engelli çocuğa bakıyor

21 yıldır evlat edindiği engelli çocuğa bakıyor


Evlat edindiği bebeği spastik engelli olduğunu fark eden Hatice Eken, 21 yıldır bebeğe bakar gibi çocuğuna bakıyor. 53 yaşındaki Hatice Eken hasta olan yavrusu için dua istedi.

Hatice Eken, bebekleri olmadığu için Ankara'da bir hastaneden ailesi ile anlaşarak evlat edinmişler. 1995 yılında gerçekleşen ve daha kuvözdeyken çocuğu alan çift, çocuğu Karabük'e getirip adını da "Mustafa" koymuşlar.

Mustafa bebek sürekli huzursuz olduğu ve ağladığı için hastaneye götürdüklerinde, bebeğin spastik engelli olduğunu öğrenen Eken,"Mustafa'yı evlatlık aldığımız aileye tekrar verebilirdik. Biz bunu hiç aklımıza bile getirmedik" dedi. Ayrıca Eken, "Mustafa'nın engelli olduğunu öğrendiğimizde 3 aylıktı. Kendim doğurduğum bir çocuk gibi hiç usanmadan ona baktım. Onu terk etmek hiç bir zaman seçeneğimiz olmadı" diyerek sözlerine devam etti.

Eken, yaşadığı çevreden engelli olan bu bebeğe sahip çıktıkları için çok eleştiri aldığını ve oğlullarını enjektörle beslemek zorunda kaldıklarını söyledi.

Bakımı bize hiç ağır gelmedi

Mustafa'yı sürekli olarak Ankara'da bulunan hastanelere götürmek zorunda kaldıklarını anlatan Eken, "Mustafa'nın gözünde bir ışık vardı. 21 yıldır bakımını hiç aksatmadan en iyi şekilde yaptım. Onu sürekli olarak sandaliye ile dolaşmaya götürdük. Okul çağına geldiğinde 10 yıl boyunca hiç yorulmadan ve aksatmadan eşimle birlikte özel bir okula götürdük. Sonrasında uzun süre Karabük'ten, haftada bir gün belirli bir süre geçtikten sonra ayda bir gün Ankara'ya hastaneye götürdük" dedi.

Onun için tek isteğimiz dua

Oğlunun şuan çok hasta olduğunu ve şimdi de hastanede bakımda olduğunu söyleyen Hatice Eken, "Nefes darlığı yaşıyor ve yoğun bakıma aldılar. O olmadan günlerimiz boş ve zor geçiyor. Doktorlar bize artık her şeyin olabileceğini söylediler. Kendinizi her şeye hazırlayın dediler. Tek isteğimiz onun tekrar aramızda, bizimle olması. Oğlum hastanede yaşam savaşı veriyor ve sizden tek ricam oğlum için dua edin" dedi.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
Lübnan Dışişleri Bakanı Bassil Türkiye'ye gelecek
Türkiye
Yüz nakli yapılan Recep Sert tutuklandı
Dünya
Nijerya’da bombalı intihar saldırısı: 10 ölü, 30 yaralı

Hava Durumu

17°
Detaylı Hava Raporu