Türkiye'de büyümeye devam edeceğiz

Türkiye'de büyümeye devam edeceğiz


Media Markt, Türkiye'de 6 mağaza daha açacağını duyurdu. Dünya'da en büyük ilerlemeyi Türkiye'de gösteren Media Markt, büyümeye devam etmek istediklerini duyurdu.

Türkiye'deki teknoloji zincir mağazaları içinde tek yabancı firma olarak çalışmalarına devam eden Media Markt, ileriki yıllar için hedefler koydu.

Media Markt, bu sene 6 yeni mağaza açılışı yapacağını şimdiden duyurdu. Geçen sene eylül ayı içerisinde Media Markt’ın CEO görevini almış olan ve ilk defa basın toplantısı planlayan Yenal Gökyıldırım, Türkiye’de yer alan elektronik pazar payının bu sene yüzde 12 oranında büyüyeceğinin beklentisi içerisinde olduklarını ifade etti. Gökyıldırım, “Türkiye'deki pazar durumunu Avrupa pazarına indirgediğimiz zaman çok değerli bir grafik karşımıza çıkmış oluyor. Türkiye’de varolan18 milyar dolarlık piyasa pazarı, Avrupa ülkeleri içinde ilk 4 arasında yerini buluyor. Bunun yanında Türkiye, Avrupa’da var olan Media Markt ülkeleri içerisinde geçen yıl en çok büyüme kaydeden ülkeler içinde yer alıyor. Geçmiş olan üç aydaysa Avrupa’nın en fazla büyüme oranını yakalamış olan ülkesi olduk. 2016 dönemi bitiminde ilk sırada olmayı planlamaktayız” şeklinde konuştu.

Media Markt Türkiye’de geçen sene pazar payının 2 kat üstünden büyümüş olduğunu ve cirosal açıdan ise yüzde 17 büyüme imkanına kavuştuğunu ifade etti. Gökyıldırım, yatırım yapmaya devam ederek büyüme amaçladıklarını belirtti. Gökyıldırım, “Müşteri, çalışan ile tedarikçiyi merkez konuma koyup en çok tercih sebebi olan firma olmak istiyoruz. 2016 senesinde 5’i kent mağazası olmak kaydıyla toplam 6 adet yeni mağazamızı daha hizmete sokacağız” şeklinde konuştu. Gökyıldırım, bu sektörde 2016 senesinde yüzde 12 seviyesinde bir büyüme olanağına yönelik, Media Markt’ın bu sektörün üzerinde, yüzde 20 seviyesinde büyüme amaçladığını dile getirdi. Gökyıldırım’ın paylaşmış olduğu bilgilere göre 2015’te Media Markt elektronik mağazalarını ziyaret eden 4 milyon ziyaretçi, ortalama olarak 43 dakika zaman geçirdi.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
Esed rejimi Doğu Guta'da 48 saatte 167 sivil öldürdü
Türkiye
Yüz nakli yapılan Recep Sert tutuklandı
Dünya
Bütçesi fazla veren Singapur'dan vatandaşlarına prim

Hava Durumu

Detaylı Hava Raporu