Sözde ambulansa izin verilmiyor Gerçek ortaya çıktı

Sözde ambulansa izin verilmiyor Gerçek ortaya çıktı


Şırnak'ın Cizre ilçesinde güvenlik güçlerinin ambulanslara izin vermediği ve yaralıların olduğu söylenen binalardan güvenlik güçlerine ateş açılıyor. Teröristlerin ise kaçacak yeri kalmadı. Medyada sürekli yaralıların alınmasına izin verilmiyor diyenlerin ne cevap vereceği ise merak konusu.

Şırnak Cizre'de bulunan Cudi Mahallesi'nde yaralılar var denilen binada güvenlik güçlerine ateş açıldı. Sabah gerçekleşen olayda uzman çavuş Yusuf Haldun Uslu şehit olmuş, bir uzman çavuş ve bir polis yaralanmıştı. Alınan bilgilere göre, yaralıların olduğu söylenen binanın etrafında 6 tane daha ev bulunuyor. Etraftaki binaların içi tamamen terörist ile dolu. Bu binalardan zaman zaman güvenlik güçlerine ateş açılıyor.

Binana girip çıkanlar Türk ve Kürt değil

Güvenlik birimleri, Bostancı Caddesi'nde civardaki evlerden birisi kimin üzerine olduğu hala tespit edilemedi. Ev konusunda mahalle muhtarının bile bilgisi yok. Muhtarın verdiği bilgilere göre, binanın çevresine çok fazla insan yaklaştırılmıyor. 3 yıldır bu durum sürüyor ve evin hiç bir yere kaydı yok" dediği dikkat çekti. 

Yaralıların bulunduğu iddia edilen binanın çevresinde bulunan bir evin eski sahibine ulaşıldı. Jandarma Özel Harekat (JÖH) birimlerinin yaptığı çalışmalarla evi terk eden kişinin sözleri ise kan donduracak cinsten. Evin eski sahibi teröristlerin kendisini tehdit ettiği ve Gaziantep'te bulunan akrabaların yanına göç etmek zorunda kaldıklarını anlattı. 

Binada eskiden oturanlardan birisi, "3 yıldır binaya karanlık tipler girip çıkıyor. Girip çıkanlar kesinlikle Türk ve Kürt değil. Bunlar yabancı ülkelerden gelen insanlar" dedi. 

Yan yana olmayan binaların birbirine tünellerle bağlı olduğu, yan yana olan binaların ise duvarlarda açılan deliklerle dışarı çıkmadan binalar arasında geçiş yaptığı saptandı. 

Yardıma ihtiyaç var, Güvenlik güçleri ambulansa izin vermiyor!

Yaralıların olduğu söylenen evin çevresinde bulunan binalara Güvenlik güçleri megafonlarla sürekli çağrıda bulunuyor. Binalardan ise karşılık olarak ateş açılıyor. Sürekli görsel ve yazılı medyaya çıkıp, "İnsanlık suçu var, yaralıların yardıma ihtiyacı var, ambulans bile giremiyor" diye açıklama yapanlar ise çevredeki 6 binadan sürekli ateş açılmasına karşı ne diyecekler merak ediliyor. 

Güvenlik Güçleri kararlı, kaçacak yerleri kalmadı

Güvenlik güçleri ateş açılan binalara çağrıda bulundu:

 

"Şunu iyi bilsinler ki, burası çepeçevre sarılmış durumda, kaçış kesinlikle yok. Buradaki yaralı olan bir kedi dahi olsa bizim kontrolümüzde veterinere gidecek, başka yolu yok ama kaçış kesinlikle yok. Unutmayın ve aklınızdan sakın çıkarmayın Türkiye Cumhuriyeti Devleti topraklarındasınız. Kim kaçar? Suçlular kaçar. Normal vatandaş bize sarılıyor, 'nerede kaldınız, size çay demlemiştim, gözümüz yollardaydı, iyi ki geldiniz' diyor yaşlı bir teyze. Biz onu ve onun gibi vatandaşlarımız başımıza taç ettik. Peki bunlar kim? Yok vatandaş isen bırak devletin şefkatli kolları seni sarsın, iyileştirsin. Bırakın sizi sırtımızda taşıyalım, başımızın üstünde taşıyalım. Bölgedeki çoğu vatandaşımız gibi bize güven. Korkma, bizden sana zarar gelmez, eğer ki yaralıysan ve teröristler seni zorla orada tutuyorsa merak etme seni yakında gelip alacağız. Bize güven ve korkma. Ben devletim, sana dost olan benim. Bana güven ve hayatta kal. Yok eğer ki başka bir şey isen hak ettiğini bulacaksın, senin adına çığırtkanlık yapıp yardım isteyenlere güvenme. Devlet her şeyin üstündedir."
 

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
Erdoğan: Budistler iyi diye kandırmayın
Türkiye
Elazığ'da beton mikseri kazası
Dünya
İsrail polisi Yahudilere saldırdı

Hava Durumu

16°
Detaylı Hava Raporu