Facebook 6 tuşlu yeni duygular

Facebook 6 tuşlu yeni duygular


Facebook kurucusu Mark Zuckenberg yaptığı açıklamada sosyal ağ sitesine 6 farklı duyguyu belirtecek fonksiyonun ekleneceğini duyurdu. Bunun nasıl olacağı tam olarak açıklanmazken kişiye göre tema değişikliği yapılabileceği ortaya çıkan dedikodular arasında.

Cirosu bu zamana kadar tarihi rekor kıran Facebook uygulamasına 6 adet çok yeni duygu belirtici fonksiyon özelliği geliyor. Bu konuda yapılan ilk açıklama Zuckerberg'ten gelmiş oldu. CEO’su olan Mark Zuckerberg yapmış olduğu açıklama ile Facebook’ta 6 adet duygu ifade eden tuş fonksiyonunun belirlendiğini söyledi. Tam manasıyla ne zaman ortaya çıkacağı konusunda ise bir açıklama yapılmadı, kızgınlık ifadesi, üzgünlük durumu, vay canına, ha ha ile yaşasın manasına gelecek olan özellikler taşımış olacağı ifade edildi.

Sosyal platformun en çok tercih edilen iletişim ağı Facebook, mali döneminin 4'üncü çeyrek döneminde analist beklenti seviyesinin üstünde kar marjı yakalamayı başardı. Bu doğrultuda gelmiş olan bilgilere göre Facebook’un 2015 döneminde dördüncü çeyrek yarıyıl geliri, geçen senenin aynı dönem yılına göre yüzde 52 seviyesinde yükseldi. Bu dönemde şirketin dördüncü çeyreğinde 5.84 milyar dolar seviyeye ulaştı. Şirketin açıkladığı net kar ise 1.56 milyar dolar olarak gerçekleşmiş olduğu görüldü. Bu şekilde Facebook şirket tarihine bakıldığında ilk kez bir çeyrek dönemde kesin kârını 1 milyar dolar seviyesinin üstüne çıkarttı. Facebook istatistiklerine bakıldığında geçen sene aynı şekilde 3.85 milyar dolar kar elde etmeyi başarmıştı. Şirketin 2015 dönemindeki toplamdaki geliriyse 17.93 milyar dolardı, net kârı marjına bakıldığındaysa 3.69 milyar dolar seviyeye kadar yükselmiş oldu.

 

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
İngiltere'den Türkiye'ye Pkk desteği
Türkiye
Diyanet İşleri Başkanlığında devir teslim töreni
Dünya
İslam ülkelerine Ermenistan çağrısı

Hava Durumu

23°
Detaylı Hava Raporu