Yalçın Topçu, Cumhurbaşkanı Başdanışmanlığına getirildi

Yalçın Topçu, Cumhurbaşkanı Başdanışmanlığına getirildi


Bakan Yalçın Topçu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın başdanışmanı olarak göreve alındığını söyledi.

Yalçın Topçu kimdir?

63. Hükümette turizm ve kültür bakanı olarak seçilen Topçu,  Nevşehir dernekler federasyonunda Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından görev pozisyonunun değiştirildiğini söyleyerek, "Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanlığına Sayın Cumhurbaşkanımız bizi lütfetmişler" diye konuştu. Bakan Topçu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan övgü ile bahsederek, görevini severek kabul ettiğini belirtti.

Bakan Topçu, terörle mücadele, başkanlık sisteminin ve yeni anayasanın nasıl değiştirileceği konusunda sorulan soruları değerlendirdi. Bakan Topçu, teröristleri iki kutupta ele alarak, mücadeleyi bu çerçeve altında yapılması gerekildiğini vurguladı. Topçu, sadece içeriden değil, dışarıdan da ihanete uğranıldığını hatırlattı.

Başkanlık Sistemine yönelik sorulan soruları şu şekilde yanıtladı:

"BAŞKANLIK SİSTEMİ TÜRKİYE İÇİN ELZEMDİR VE ŞARTTIR"

Bakan topçu, teröristler ile askerlerimizin çatışmasının Kürt,Türkmen savaşı olmadığına değinerek, asırlardır Kürtler ve Türkmenler arasında önemli dostlukların gerçekleştirildiğini hatırlattı. 
Bakan Topçu sözlerini şunları ekledi.

‘‘Bu savaşın adı bölücü terör örgütü ile Türkiye Cumhuriyeti milletinin bir tamamının ve onun arkasındaki 72 düvele karşı verdiği savaştır. Yani hendeklerde sizin karşınızda 72 düvel var" diye konuştu. "Başkanlık sistemi gelince ülke bölünecek" iddialarına değinen Topçu, milletin bu ülkeyi bölmeye çalışanların başına gök kubbeyi indireceğinin altını çizerek,sert bir dille konuştu ve sözlerine şunları ekledi:

"Ne bölmesi? Bunu söylerken hiç mi sıkılmazsınız siz? Üniter birliği, yapıyı, muhafaza eden bir sistem olduğunu zaten bunu savunan en bir numara söylüyor. Bunlar terk edilir ve inşallah başkanlık sisteminin, dediğim gibi model ülkelerde nasıl olduğu bize göre bir başkanlığın nasıl olacağı tartışılır, bunlar konuşulur. Dünyanın geldiği konjonktürde, Türkiye'nin geldiği bu noktada üniter yapıyı muhafaza edecek, yasamayı, yürütmeyi yargıyı ayrı ayrı kendi alanlarında güçlü kılacak, bir başkanlık sistemi Türkiye için elzemdir ve şarttır. Yeni anayasa da bununla ilişkilidir."

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

  • Adnan ak k maraş lı

    31 Ocak 2016 22:32

    Cevap Ver

    Ssgın başkanım hayılı olsun bir maruziyetim var özüz dilerim ben k maras belediyesi ne calısmak istedim ama olmadı sebebi BBP olduyum icin Rahmetli Muhsin Yazıcıoğlu icin yardım cı olursan sevinirim Ellerinde öperim

Gündem
Lübnan Dışişleri Bakanı Bassil Türkiye'ye gelecek
Türkiye
Yüz nakli yapılan Recep Sert tutuklandı
Dünya
Nijerya’da bombalı intihar saldırısı: 10 ölü, 30 yaralı

Hava Durumu

17°
Detaylı Hava Raporu