Tatilde ödev yasağını delen okullara soruşturma

Tatilde ödev yasağını delen okullara soruşturma


Ankara'da bir restoranın çocuk oyun odasında ödev yapan öğrencileri gören Bakan Avcı, İl Millî Eğitim Müdürü’nü arayıp derhal ilgili okulların soruşturulması talimatını verdi.

Bakanlıktan yapılmış olan yazılı açıklama doğrultusunda, Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı'nın kendi bünyesindeki çalışma arkadaşlarıyla  beraber akşam yemeği amacıyla gitmiş olduğu restoranın alt katında atlı karıncaya binen çocukları görünce onlarla sohbet edip, çocuklara yasa hakkında memnuniyetlerini sormak istedi.

Yapılan açıklama sonrasında,  çocukların yanına yaklaşan Nabi Avcı'nın, öğrencilerin elindeki Kitap, defter ile kalemlerin olduğunu görmesi, oyun odası içinde "ne işe yaramış olduğunu" merak etmesi neticesinde  çocuklara ödev  verilmiş olduğunun görülmesinin üzerine, " Tatil sürecinde ev ödevine yasak getiren genelgeye binayen, bazı özel okul bünyesinde  okumakta olan çocukların atlıkarıncalara binerken bile ödev yaptıklarının tespit edilmesi Bakanlığı harekete geçirdi" şeklinde konu bilgisi verildi.

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı'nın telefondan özel okul yetkili kişisi olan Ankara İl Milli Eğitim Müdürü Erol Bozkurt'u hemen aradığını,  gördüğü konunun hemen araştırılması ve gerekli olan işlemin yapılması için talimat verdiğinin belirtilmesi üzerine,  Bakanın gerçekleştirmiş olduğu girişimin çocuklar tarafından sevinçle karşılandığı ifade edildi.

Aynı şekilde yapılan açıklama doğrultusunda, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından, tatilde ödev verilmesini yasaklayan genelgeye binayen, getirilen yasağa uymayan okulların Türkiye kapsamında tespit  edilerek, gerekli yasal işlemlerin gerçekleşmesi amacıyla yapılacak olan çalışma, Ankara Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından da ödev yasağını çiğnemiş olan okullar hakkında bu doğrultuda başlatıldığı  bilgisi verildi.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
Lübnan Dışişleri Bakanı Bassil Türkiye'ye gelecek
Türkiye
Yüz nakli yapılan Recep Sert tutuklandı
Dünya
Nijerya’da bombalı intihar saldırısı: 10 ölü, 30 yaralı

Hava Durumu

16°
Detaylı Hava Raporu