Ritim bozukluğu kadınlarda daha tehlikeli

Ritim bozukluğu kadınlarda daha tehlikeli


Ritim bozukluğu üzerinde yapılan bir araştırmada 4 milyondan fazla kişide araştırma yapıldı. Ritim bozukluğu kadınlarda daha fazla gözüküyor ve daha tehlikeli.

4 milyondan fazla hastanın katılmış olduğu ve 30 bilim insanının  incelemelerinde bulunduğu çalışma doğrultusunda, ritim problemleri genel kanının tam tersine kadınlarda daha fazla.

Düzensiz bir şekilde kalp atışlarının varlığının kadınlar için çok daha tehlikeli olduğu kanısına varılan araştırma neticesinde; kalp ritim problemi olan kadınların, kalp ve felç hastalığına yakalanma risklerinin erkeklere oranla daha yüksek olduğu saptandı.

Genel kanının aksi şekilde sonuç çıkan çalışmaya göre, risk nedenlerinden bir tanesi de kadınlara bu tanının geç konuyor olmasından kaynaklanıyor.

 

Ritimdeki Bozukluk Kalp Kaslarının Faaliyetlerini Zayıflatıyor

Nabızda ki düzensizlik normal karşılanan bir durum ve kaygıya neden olacak bir durum değil. Lakin nabızda devamlı şekilde oluşan bir düzensizlik varsa bu doğrultuda bir doktora müracaat etmekte fayda var.

Ritim sorunu olan hasta kişilerde, kalbin üst tarafında yer alan odacıklar genle kaide de orantısız ve rastgele kasılıyor. Kalp kasılmaları olması gerektiğinin aksine hızlı bir şekilde kasılıyorsa bu gevşeme rahat bir şekilde gerçekleşmediği için kalp kasının etkinliği de azalmış oluyor.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
Yüksek lisans mezunu çaycı!
Türkiye
'FETÖ'nün ihanetini Almanya'da biz bizzat yaşadık'
Dünya
Donald Trump'tan milyonlarca kişi ölebilir uyarısı

Hava Durumu

14°
Detaylı Hava Raporu