Müdür Yardımcılarının Görev Süresi Uzatılabilecek

Müdür Yardımcılarının Görev Süresi Uzatılabilecek


Okullarda 4 yılını doldurmuş müdür başyardımcıları ve müdür yardımcılarının görev süresini kısıtlayan yasa üzerinde değişikliğe gidildi.

Okullarımızda 4 seneyi doldurmuş olan müdür başyardımcıları ile müdür yardımcılarının görev zaman sürelerinde değişikliğe gidildi, eğitim kurumundaki müdürün inhası, il milli eğitim müdürünün teklif vermesi ve valinin bunu onaylamasıyla uzatılmış olacak. Yapılan değişiklik resmi gazetede yayımlandı.

Bu şekilde müdür görevi yapmak isteyenlerin yeteri sayıda müracaat doğrultusunda aday çıkmaması halinde, müdür başyardımcılığı amacıyla en az bir sene, kurucu müdür, müdür yardımcısı ile müdür yetkisindeki öğretmenlik tek tek ya da müdür başyardımcılığı ilave edilerek en az 2 sene görev yapmış olmak gerekiyor.

Müdürlük görevinde 4 yıllık görev zaman süresini doldurmuş olan müdür başyardımcıları ile müdür yardımcılarının görev zaman süreleri, eğitim kurumundaki müdürünün inhası, il milli eğitim müdürünün vereceği teklif ve valinin onay vermesi ile 4 yıl daha uzatılma imkânına sahip olabilecek.

Kurucu müdür tanımıyla görev almış olduğu eğitim kurumunda, kurumda müdür normunun vermiş olduğu ilk zamanda görev alma talebinde bulunanlara yönelik, müdürlük zaman süresince halen müdürlük görevinde bulunup yeniden bu talepte bulunan eğitimcilere yönelik görevlendirme isteğinde, söz konusu olan eğitim kurumlarına yönelik 8 puan verilmiş olacak.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
Lübnan Dışişleri Bakanı Bassil Türkiye'ye gelecek
Türkiye
Yüz nakli yapılan Recep Sert tutuklandı
Dünya
Nijerya’da bombalı intihar saldırısı: 10 ölü, 30 yaralı

Hava Durumu

14°
Detaylı Hava Raporu