Akciğerlerimizi temizleyen 6  mucize gıda!

Akciğerlerimizi temizleyen 6 mucize gıda!


Akciğerler nefes almamızı sağlayan hayati bir organdır. Bu hayati organımızı sigara, kirli hava ve toz ile zehirliyoruz. Yaşamın devam etmesi için Akciğeri sigaranın, kirli havanın zararlarından temizlememiz gerekiyor. Burada devreye akciğerimizi temizlemeye yardımcı gıdalar giriyor.

İşte o önemli gıdalar;

Zencefil:

Çok kuvvetli bir etkiye sahip olan zencefil, iyi bir antioksidandır. Toksinlerin, istenmeyen parçacıkların ve mukusun akciğerden atılmasında yardımcı olan en önemli gıdadır. Zencefili direk yiyebileceğiniz gibi çayını da deneyebilirsiniz.

Sarımsak:

Herkesin evinde bulunan sarımsak kuvvetli bir antioksidan olmasının yanında içinde bol miktarda bulunan alısın kimyasalı ile akciğerin temizlenmesine yardımcı olur.

Okaliptüs:

Okaliptüs doğal bir antibiyotiktir. Bunun yanı sıra içinde yağları da barındırır. Bu uçucu yağlar akciğer enfeksiyonlarının iyileşmesinde oldukça faydalıdır. Ayrıca kan basıncını arttırması da kanın çoğalmasını sağlar. Taze okaliptüs çayını bronşit ve sinüzit tedavisinde kullanabilirsiniz. Çayını içemeyenler ise buharını soluyarak öksürük ve bronşite iyi gelir.

Ekinezya:

Ekinezya bitkisi soğuk algınlığı ve öksürük tedavisinde sıkça kullanılır. Bitkinin kökleri akciğerin enfeksiyonlardan kurtulmasına yardımcı olur.

Keçiboynuzu:

Keçiboynuzu birçok hastalığa iyi gelir. Özellikle sigara içenler için keçiboynuzu vazgeçilmez olmalıdır. Size önerebileceğimiz tarif 5 adet keçiboynuzunu 1 litre suda kaynatıp aç karnına içilmesi olur.

Ebegümeci:

Sigaranın akciğerde bıraktığı hasarları tedavi etmede etkili diğer bitki ebegümecidir. Ebegümecini Kaynar suda 1-2 dakika kaynattıktan sonra aç karnına 1 bardak içmek sigaranın etkilerini yavaşlatacaktır. 5-6 saat arayla kullanabilirsiniz.

Sizi akciğer kanserinden koruyacak 6 gıdayı tanıttık. Ama tüm bu gıdaların yanı sıra en etkili olanı sigarayı bırakmak olacaktır.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
Denizaltı projesinde sıra Muratreis'te
Türkiye
Yavuz Bingöl: AK Parti'ye oy verdim
Dünya
'720 bin Arakanlı çocuk kapana kısılmış durumda'

Hava Durumu

Detaylı Hava Raporu