Benden Şii Olur mu?

Benden Şii Olur mu?


Mustafa İslamoğlu kendisini 'Şiilik' ile itham edenler için çömez ifadesini kullandı. Önceden Ağababaları saldırırlardı şimdi çömezleri saldırıyor diyerek ağır eleştirilerde bulundu.

''Benden Şii olur mu?''diye kendisini dinleyenlerene soran Mustafa İslamoğlu, ‘’Benden şiir olur mu? Şia’nın bir numaralı akidesi imametdir .Benim imamet teorisine evet diye bileceğime tahayyül ve tasavvur edebilyormusunuz’’diye sordu. Şia’nın akidelerinden örnek vererek bunlara kendisinin ‘evet’ demesinin mümkün olmayacağını söyledi.

Yaptığı konuşmada Mustafa İslamoğlu, ‘’Bunu niye söylüyorlar! Şiayı kendileri gibi tekfir etmediğim için Mezhepçilik yapmadğım için. Ben kendimi Sünni olarak tanımlamayıp Müslüman olarak tanımladığım için bozuluyorlar’’ diye konuştu. 

İslamoğlu, ‘’Müslüman demekle yetindim. Kendimi mezhebimle tanımlamadım. Mezhebi dinleştirmedim. Ümmetin birliğine İslam birliğine inandım’’ dedi.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
‘Şahdamarı’ planında hedef İdlip ve Afrin olacak
Türkiye
'15 Temmuz' müfredatta
Dünya
Suudi Arabistan Katar'da darbeye mi hazırlanıyor?

Hava Durumu

28°
Detaylı Hava Raporu