Türkiye'deki Büyüme Gıpta Edilecek Seviyede

Türkiye'deki Büyüme Gıpta Edilecek Seviyede


Dünya Ekonomik Forumu Yönetim Kurulu Üyesi Murat Sönmez, Davos zirvesinin ardından gündemi ve Türkiye'nin ekonomik durumunu değerlendirdi. Sönmez Türkiye'deki ekonomik büyüme bir çok ülkenin gıpta edeceği düzeye ulaştı dedi.

Dünya Ekonomik Forumu Yönetim Kurulu Üyesi Murat Sönmez, 46'ıncısı tertiplenen Davos zirvesinde Türkiye'nin temsilini ve yaşanan gelişmeleri değerlendirdi. Sönmez, AA muhabirinin sorularını yanıtladı ve Davos zirvesinde Türkiye'nin başarı ile temsil edildiğini söyledi. 

Dünya Ekonomik Forumu adına yaşamını yitiren Mustafa Koç için, Koç ailesine ve grubuna başsağlığı dileyen Sönmez, Mustafa Koç'un yaşamını yitirmesinden duyduğu üzüntüyü belirttikten sonra, iş adamının fikir ve ideallerinin yaşayacağını söyledi.

Davos zirvesinde çok güzel ve önemli adımların atıldığını belirten Sönmez, sözlerine şöyle devam etti:

"Dünyada güç dengeleri artık değişiyor, hiç bir ülkede ekonomik kalkında eskisi kadar hızlı değil. Ekonomik gelişmenin yavaşlamasının tersine teknolojideki gelişme daha da hızlanıyor. Davos zirvesinde bu gelişmeler ilk defa ele alındı. Örnek vermek gerekirse, Güney Afrika Cumhurbaşkanı ve bakanları ile toplandı gerçekleştirdik. Ülke olarak sağlık ve eğitim açıdan dünyada bir çok ülkenin çok gerisindeler. Toplantıda ileri nasıl atlayabileceklerini tartıştık. Etkisini yüksek ihtimalle iki üç yıl içinde göreceklerdir. Gelişmekte olan ülkeleri gördükçe bizde mutlu oluyoruz.

Türkiye'nin Davosa Katkısı Büyük

Türkiye'nin coğrafi açıdan bir çok sıkıntı yaşasa bile ekonomik olarak herkesin dikkatini çektiğini söyleyen Sönmez, "Yaşanan sorunlara rağmen Türkiye, bir çok ülkenin imrendiği seviyelere geldi." diye sözlerine devam etti. Türkiye'nin Davosta çok iyi temsil ediliğini söyleyen Sönmez, Türkiye'nin Davos'a büyük katkısı oldu dedi. 

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
Yaz saati uygulaması 'torba tasarı'da
Türkiye
Irak sınırında saldırı: 1 asker şehit
Dünya
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Katar Dışişleri Bakanı ile görüştü

Hava Durumu

19°
Detaylı Hava Raporu