Başbakan Yardımcısı Elvan: Terörün Sonu Gelene Kadar Devam Edeceğiz

Başbakan Yardımcısı Elvan: Terörün Sonu Gelene Kadar Devam Edeceğiz


Başbakan Yardımcısı Elvan, Mersin'de Akdeniz İhracatçı Birlikleri toplantısında yaptığı açıklamalarda güncel olaylara ve terör sorununa değindi. Büyüyen bir Türkiye olduğunu belirten Elvan, terörün sonu gelene kadar durmayacağız mesajını verdi.

Başbakan Yardımcısı Lütfi Elvan katıldığı Akdeniz İhracatçı Birlikleri toplantısında gündemi değerlendirdi. Büyüyen ve büyümeye devam eden bir Türkiye var diyen Elvan, sorunlarımız var fakat sorunlarımız ortadan kalkana kadar kararlılıkla üstüne gitmeye devam edeceğiz dedi. Ayrıca terörle mücadeleye de değinen Başbakan Yardımcısı Elvan, ülkemizden tamamen temizlenene kadar aralıksız olarak mücadeleye devam edeceğiz diye açık bir ifade ile hükümetin terör ile mücadeledeki kararlılığını ortaya koydu.

Elvan, Tarımsal ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumunun hazırladığı projelerin toplu açılış töreninde 13 yıldır bu alanda yatırımlar yapıldığı ve büyük ilerlemelerin kaydedildiğini söyledi. Tarım alanında verimliliğin ülkemizde düşük seviyede olduğunu belirten Elvan, ülkede artık dünyada söz sahibi olan, rekabet gücüne, ihracat yeteneğine ve birçok gelişmiş ülkeyle rekabet edebilecek güce sahip firmalarında var olduğunu vurguladı. 

Büyüyen ve Güçlü Türkiye

Elvan, bulunduğumuz coğrafyanın dezavantajları ve bu coğrafyada gelişme çok olsa da büyümeye ve güçlenmeye devam edileceğini belirterek "Türkiye büyümeye ve güçlenmeye devam edecek. Sorunlarımızın olduğu doğru. Örneğin terörle mücadele ediyoruz ve sonuna kadar etmeye devam edeceğiz. Ülkemizden terör tamamen silinene kadar kararlılığımız da devam edecek. Bu konuda kararlıyız ve taviz vermeyeceğiz" dedi.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
'Hükümet muhalefet yapmamıza izin vermiyor '
Türkiye
Afyonkarahisar’da art arda iki deprem
Dünya
İsrailli yetkililere 'referandum' yasağı.

Hava Durumu

24°
Detaylı Hava Raporu