TSSK'nın düzenlediği sanayi pazarı faaliyete geçti

TSSK'nın düzenlediği sanayi pazarı faaliyete geçti


Teknokent Savunma Sanayii Kümelenmesi tarafından düzenlenen 3. Proje Pazarı, sektörde faaliyet gösteren ana ve alt yüklenicileri buluşturdu.

Teknokent Savunma Sanayii Kümelenmesi (TSSK) tarafından düzenlenen 3. Proje Pazarı, sektörde faaliyet gösteren ana ve alt yüklenicileri buluşturdu.

ODTÜ Kültür ve Kongre Merkezi'nde düzenlenen etkinlikte, TSSK bünyesinde faaliyet gösteren firmalar, açtıkları stantlarda geliştirdikleri ürünleri ve sahip oldukları kabiliyetleri sergiledi.

ODTÜ Rektörü Prof. Dr. Ahmet Acar, açılışta yaptığı konuşmada, savunma sanayisi gibi kritik ve rekabetçi bir sektörün gelişmesi için Ar-Ge'nin çok önemli olduğunu söyledi. Acar, Kazan'a kurulacak uzay ve havacılık organize sanayi bölgesi için de her türlü katkıyı sağlamaya hazır olduklarını ifade etti.

TSSK Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Ünal da proje pazarında, firmaların yeteneklerini birbirlerine aktarmalarını, güncel çalışmaları hakkında bilgi paylaşımını ve yeni işbirliği olanakları geliştirmelerini amaçladıklarını belirtti.

Ünal, TSSK üyesi firmalarda yaklaşık 2 bin 200 Ar-Ge personeli istihdam edildiğini, savunma sanayisine yönelik olarak yaklaşık 400 Ar-Ge projesinin yürütüldüğünü bildirdi.

Açılış konuşmalarının ardından TSSK ile Ostim Savunma ve Havacılık Kümelenmesi arasında işbirliği protokolü imzalandı.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
Lübnan Dışişleri Bakanı Bassil Türkiye'ye gelecek
Türkiye
Yüz nakli yapılan Recep Sert tutuklandı
Dünya
Nijerya’da bombalı intihar saldırısı: 10 ölü, 30 yaralı

Hava Durumu

Detaylı Hava Raporu