Hitler’in Türkiye’deki en fanatik destekçisi "Cumhuriyet"

Hitler’in Türkiye’deki en fanatik destekçisi "Cumhuriyet"


Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Başkanlık sistemi hakkında yaptığı açıklamada kötü bir örnek olarak sunduğu Hitler rejimini “Erdoğan Hitler’i referans alıyor” başlıklarıyla okurlarına duyuran Cumhuriyet Gazetesi’nin Hitler’in Türkiye’deki en fanatik destekçisi olduğu ortaya çıktı.

CUMHURİYET HEM HİTLER'İ HEM DE MUSOLİNİ'Yİ DESTEKLEDİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Başkanlık sistemi hakkında yaptığı açıklamada kötü bir örnek olarak sunduğu Hitler rejimini "Erdoğan Hitler'i referans alıyor" başlıklarıyla okurlarına duyuran Cumhuriyet Gazetesi'nin Hitler'in Türkiye'deki en fanatik destekçisi olduğu ortaya çıktı. 1930'lu yıllarda Faşizm'in Avrupa'da giderek yükseldiği dönemde faşist Hitler Almanya'sına ve faşist Musolini İtalya'sına selamlarını ve bağlılıklarını bildiren Cumhuriyet Gazetesi manşetinde ay yıldızlı Türk bayrağını faşist İtalya bayrağı ile birleştirerek okurlarına sundu.

İNÖNÜ DE CUMHURİYET DE FAŞİSTLERE SELAM DURUYOR

22 Mayıs 1932 tarihli nüshasında "Kemalist Türkiye'den Faşist İtalya'ya selam" manşeti ile çıkan Cumhuriyet, her satırında dönemin Başbakanı İsmet İnönü'nün İtalya gezisi öncesi faşist Musolini'ye övgüler yağdırıyor. 21 Haziran 1941 tarihli Cumhuriyet Gazetesi ise "Milli Şefimizle Führer arasında samimi tebrikler" manşeti yer alıyor. Musolini gibi Hitler'e de övgüler yağdıran Cumhuriyet Gazetesi, İsmet İnönü'nün Hitler hakkındaki güzel sözlerine geniş yer ayırıyor.

TÜRKİYE'NİN HER DÖNEMİNDE ÖZGÜRLÜKLERİN VE İNANÇ HÜRRİYETİNİN KARŞISINDA OLDU

O tarihten bu yana Türkiye'deki her domekratik gelişmenin, fikir hürriyetinin, din ve vicdan özgürlüğünün önünde en büyük engel olarak duran Cumhuriyet Gazetesi, Başbakan ve bakanların darağacına gönderildiği 27 Mayıs 1960 darbesine tam destek veren Cumhuriyet, şimdi milli iradeye ve siyasi iktidara savaş açan Fetullahçı Terör Örgütü ile birlikte hareket ediyor.

CUMHURİYET İLE YAŞIT GAZETEYİ FETÖ TETİKÇİSİ YAPTILAR

Taraf Gazetesi'nin itibarsızlaşmasının ardından Cumhuriyet Gazetesi'ni maddi olarak desteklemeye başlayan FETÖ, Can Dündar'ın genel yayın yönetmeni olması ile birlikte Zaman'da yayınlayamadığı ihanet belgelerini Cumhuriyet'te yayınlayarak cumhuriyetimizle yaşıt bir gazeteyi tetikçi hale getirmişti. Cumhuriyet Yazarı Orhan Bursalı'nın bir gazeteye yaptığı "İlhan Selçuk FETÖ'cüler yüzünden öldü. Biz neden bu örgütü destekliyoruz" şeklindeki açıklamalarına rağmen hala FETÖ'yü desteklemeye devam eden Cumhuriyet Gazetesi'nin başyazarı Mustafa Balbay, kendisini 3 yıl hapiste tutan Fetullahçı örgüt hakkında tek kelime yazmaması dikkatlerden kaçmıyor.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

Gündem
İran’dan Ankara'ya sürpriz ziyaret
Türkiye
CHP'li Yarkadaş'a tazminat davası
Dünya
Katil General Suriye'de öldürüldü

Hava Durumu

15°
Detaylı Hava Raporu