Leyleği kümeste besliyor

Leyleği kümeste besliyor


Bilecik'te, yaralı halde bulunan ve bir restoran işletmecisinin bakımını üstlendiği leylek, tedavisinin ardından kümes hayvanlarıyla bir arada yaşamaya başladı.

Bilecik'te, 3 ay önce yaralı halde bulunan ve bir restoran işletmecisinin bakımını üstlendiği leylek, tedavisinin ardından kümeshayvanlarıyla bir arada yaşamaya başladı. 

Pelitözü Gölpark'taki gölet kenarında bulduğu kanadından yaralanmış leyleği tedavi ettiren işletmeci Selami Çınar, iyileşen göçmen kuşu kümese koydu.

Çınar, leyleği, sürünün göçü sırasında gölet kenarında kanadı kırık halde bulduklarını ve veterinere götürerek tedavisini yaptırdıklarını anlattı.

"Hacı" adını verdikleri leyleğin kanadının tam olarak iyileşemediğini bu nedenle kısa mesafeli uçuşlar yapabildiğini anlatan Çınar, şunları kaydetti: "Gölet çevresinde kısa uçuşlar yaptıktan sonra geri geliyor, buradan gitmiyor. Göletten kendisi besleniyor. Ana yiyeceklerinden birisi göletteki kurbağalar, bunun yanında biz de tavuk eti veriyoruz. Yabani hayvanlardan korumak için geceleri kümeste muhafaza altına alıyoruz. Yaklaşık 3 aylık bir dostluğumuz var. Onu doğal ortamında yaşatmak için çaba göstereceğiz. Çadırımızda tavuklar ve ördekler ile birlikte yaşıyor. Hatta köpekler leyleğe alıştı ve birlikte oynuyorlar."

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
Denizaltı projesinde sıra Muratreis'te
Türkiye
'Türkiye nüfusunun 2040'da 100 milyonu geçmesi bekleniyor'
Dünya
'720 bin Arakanlı çocuk kapana kısılmış durumda'

Hava Durumu

Detaylı Hava Raporu