Beklenen görüşme sona erdi

Beklenen görüşme sona erdi


Yeni anayasa görüşmeleri kapsamındaki ilk toplantı sona erdi. Toplantının ardından CHP Sözcüsü Haluk Koç’tan açıklama geldi.

Başbakan Ahmet Davutoğlu ile CHP Genel Başkanı arasında saat 13.05 sıralarında başlayan yeni anayasa ana gündemli toplantı, yaklaşık 2.5 saat sürdü. Toplantının ardından CHP Sözcüsü Haluk Koç’tan bir açıklama geldi.

"TÜRKİYE 12 EYLÜL AYIBINDAN KURTULMALI"

Cumhuriyet Halk Partisi Sözcüsü Haluk Koç, görüşme sonrası yaptığı açıklamada, "Türkiye artık 12 Eylül ayıbından kurtulmak zorunda. Bunun için siyasi partiler yasası, seçim yasası gibi mevzuatın ayıklanabilmesi için bir çalışma yapılıyor. İktidar partisi de böyle bir envanterle gelecek. Birinci sınıf demokrasiye uygun bir anayasa yapılmak isteniyor” diye konuştu.

"BAŞKANLIK SİSTEMİ İÇİN TAVRIMIZ AYNI"

Haluk Koç’a, başkanlık sistemi konusunun gündeme gelip gelmediği de soruldu. CHP Sözcüsü Koç, "Başkanlık sistemi için net bir şey konuşulmadı. Parlamenter sistemin güçlendirilmesi, Üç erkin bağımsız olmasına vurgu yaptık. Başkanlık sistemi konusunda tavrımız aynı.Başbakan kendi iyi niyetini koruyor. Diyaloğa açığız….Tutuklu gazetecilerin durumuyla ilgili Sayın Kılıçdaroğlu rahatsızlığını ortaya koydu. Sayın Başbakan da tutuklu yargılamaya karşı olduğunu söyledi" dedi.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
Denizaltı projesinde sıra Muratreis'te
Türkiye
Yavuz Bingöl: AK Parti'ye oy verdim
Dünya
'720 bin Arakanlı çocuk kapana kısılmış durumda'

Hava Durumu

Detaylı Hava Raporu