Bunlar aynı tas aynı hamam!

Bunlar aynı tas aynı hamam!


Bozdağ, CHP Milletvekili Mahmut Tanal’ın kamuda başörtü yasağını sona erdiren yönetmelik değişikliğinin iptali için Danıştay’a dava açmasıyla ilgili " CHP, yargıyla veya başka tür yollarla eski yasakçı ve ayrımcı Türkiye’yi yeniden ihya edemez" dedi.

Başbakan Yardımcısı Bozdağ, twitter hesabından yaptığı açıklamada, CHP’li vekil Mahmut Tanal, kamuda başörtü yasağını sona erdiren yönetmelik değişikliğinin iptali için Danıştay’a dava açtığını belirtti. Bozdağ, CHP’li vekilin açtığı davaya şaşırmadığını sadece CHP’nin dava açmamasına şaşırdığını vurgulayarak şunları dedi:

" CHP’de değişen ve yeni olan bir şey yok. Aynı tas aynı hamam. Seçim zamanı başörtülülere rozet takan, kadınlara başörtüsü dağıtan CHP, başörtü yasağı kalkınca yasakçı yüzünü bir kez daha gösterdi. Ey CHP! Nerede senin eşitlik, hürriyet, adalet, demokrasi ve insan hakları diyen dilin? Yoksa bu haklar başörtülü kadınlar için geçerli değil mi? Eğer CHP’li vekil davadan vazgeçmez,CHP de vekil hakkında bir disiplin işlemi yapıp davaya yanlış demezse; dava, CHP’nin açtığı davadır. Eski yasakçı ve ayrımcı Türkiye muhaldir. CHP, yargıyla veya başka tür yollarla eski yasakçı ve ayrımcı Türkiye’yi yeniden ihya edemez."

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
Lübnan Dışişleri Bakanı Bassil Türkiye'ye gelecek
Türkiye
Yüz nakli yapılan Recep Sert tutuklandı
Dünya
Nijerya’da bombalı intihar saldırısı: 10 ölü, 30 yaralı

Hava Durumu

Detaylı Hava Raporu