Metiner 'den Sırrı Süreyya'ya:  Kendisi bir siyaset artığıdır

Metiner 'den Sırrı Süreyya'ya: Kendisi bir siyaset artığıdır


AK Parti İstanbul milletvekili Mehmet Metiner Sırrı Süreyya Önder'in Başbakan ile ilgili sözlerine çok sert cevap verdi.

HDP, Başbakan Ahmet Davutoğlu tarafından talep edilen ve 30 Aralık’ta gerçekleşmesi beklenen görüşmeye  görüşmeye olumlu yanıt vereceğini açıklamıştı.

"KAÇAK ÇAYINI İÇER GİDER"

Cumhuriyet gazetesine verdiği demeçte Davutoğlu’nun yeni anayasa kapsamında HDP eş başkanlarıyla gerçekleştirilmesi planlanan görüşmeye değinen Sırrı Süreyya Önder şunları söyledi:

Başbakan Davutoğlu’nun anayasayı konuşmak için partiyi ziyaret etmesinin bir anlam ve netice doğurması, kendi ziyaretinden önce ülkenin anayasal bir zemine çekilmesiyle mümkündür. Bundan kastım, bölgedeki çatışma halinin halkın temel yaşam hakkından vazgeçtim, nefes alma hakkını, kayıplarını defnetme hakkını tanımadan bizi ziyaret ederse kaçak çayını içer gider” dedi.

Bu açıklamaların ardından AK Parti İstanbul milletvekili Mehmet Metiner Önder'e çok sert çıktı. Metiner " Bu şahsın adını bile anmayacağım. Kendisi bir siyaset artığıdır" dedi.

İşte Mehmet Metiner'in o açıklamaları:

Bu ismini bile anmaktan imtina etmekten duyduğum şahsın yaptığı tam anlamıyla bir terbiyesizliktir.

KÜRT GÖVDESİNDE YAŞAMINI SÜRDÜREN ŞAHIS

Kendisi sayın Başbakanımız ve Genel Başkanımızın muhatabı değildir. Bizim muhatabımız millettir. Söylediği sözlere bir bakın kendisi Kürt gövdesi üzerinde yaşamını sürdüren ve Kürt hareketine Sol’un o yıkıcı tavrını yaşatan biridir.

EMPERYALİST DEVLETLERİN OYUNCAĞI

Kandil’den gelen talimatla siyaset yapmaya çalışanların demokrasilerde söz söyleme hakkı yoktur. Rusya’nın yanında yer alan tüm emperyalist güçlere hizmet eden birilerinin bir de çıkıp anti emparyalistcilik oynaması tam anlamıyla rezalettir. Bunlar zaten küresel ve bölgesel devletlerin oyuncağı olmuş vaziyetteler. Kendilerine ne emir gelirse onu telakki ediyorlar.

KAÇAK PARTİLERİNDE KENDİLERİ KAÇAK ÇAY İÇSİN

Onlara söyleyeceğim son söz: Kendileri kaçak partilerinde oturup kaçak çaylarını içsinler. Bu adını anmak istemediğim kişi bir asalak adeta bir siyaset artığıdır

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
Erdoğan'dan Trump ve ABD'ye çok sert sözler!
Türkiye
Ankara Büyükşehir Belediyesi önünde 'kadro' eylemi
Dünya
Petrol zengini ülkenin ekonomisi çöküyor

Hava Durumu

18°
Detaylı Hava Raporu