CHP'nin Diyarbakır heyetinde "Rezidans Kraliçesi"

CHP'nin Diyarbakır heyetinde "Rezidans Kraliçesi"


CHP Yüzde 1 oy aldığı Diyarbakır'a terör olaylarının başlamasından 7 ay sonra bir heyet gönderdi. Giden heyetin içerisinde Rezidans kraliçesi olarak bilinen Gamze Akkuş İlgezdi'nin de olması dikkatlerden kaçmadı.

Sur'a giden heyetin içerisinde bölgeyi bilen ya da bölgede yetişen bir tane isim olmaması dikkat çekerken Ege-Marmara kolajı ekibin içerisinde Rezidans kraliçesi olarak bilinen İlgezdi'nin de olması dikkat çekti

CHP'nin ekonomiden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Selin Sayek Böke, Denizli Milletvekili Melike Basmacı, İstanbul Milletvekili Gamze İlgezdi, Adana Milletvekili Elif Doğan Türkmen, İzmir Milletvekili Zeynep Altıok ve Bursa Milletvekili Nurhayat Altaca Kayışoğlu, bugün sokağa çıkma yasağı bulunan Sur İlçesi ile ilgili çalışmalarda bulunmak üzere Diyarbakır'daydı.

Önce parti binasında Sur muhtarlarıyla biraraya gelen CHP'li kadın vekillerden Genel Başkan Yardımcısı Selin Sayek Böke, muhtarlar toplantısı sonrası açıklamalarda bulundu. Böke şunları söyledi:

"Bölgede yaşanan çatışmalardan, en temel hak olan yaşam hakkını kaybetmiş olan vatandaşlarımızın, en temel ihtiyaçları olan gıdaya, eğitime, sağlığa erişimde yaşadıkları zorlukları bir büyük sesle Türkiye'ye haykırmak için burdayız. Biz bugün sizleri kalbimizle, kulağımızla, aklımızla dinlemek ve sizinle ortak bir ses vermek için burdayız. Bu çatışma sürecinin vatandaşımız üzerinde yarattığı müthiş zorlukların ve baskıların acilen aşılması gerekiyor. Bunun aşılması için te bir 3'üncü yol var. Biz bu yolu sizlerle konuşmak, tartışmak ama en önemlisi tekrar ediyorum gönülden sizi dinlemek ve sorunu bizzat yaşayanların sıkınıtlarını bilmek ve çözüm üretmek için, ortak aklı ortaya koymak için burdayız. Bugün burada biz kalabalık bir kadın ekibi olarak sizlerleyiz. Ama bu kalabalığın arkasında çok daha kalabalık Cumhuriyet Halk Partisi var, onu da bilmenizi isteriz."

VEKİLLER EGE ya da MARMARA'DAN

Diyarbakır'a gönderilen CHP'li heyetin dikkat çeken özelliği ise vekillerin Ege ve Marmara'da ikamet eden ve bölge ile sıcak teması olmayan isimlerden seçilmesi. Özellikle ismi bir skandala karışan ve o olay sonrası Rezidans Kreliçesi olarak bilinen Gamze Akkuş İlgezdi'nin de heyette bulunması şaşırttı. Çalıştıkları sahalar, İzmir, İstanbul gibi bölgeler olan CHP'li vekillerin tam olarak neyi çözdüğü ve bu ziyaret ile somut nasıl bir adım atarak hangi sorunu çözdüğü merak ediliyor. 

CHP'NİN DİYARBAKIR'DAKİ KARŞILIĞI

Öte yandan ziyaret sonrası sosyal medyada "CHP^'nin Diyarbakır'daki" karşılığı da konuşulmaya başlandı. 7 Haziran seçimlerinde bu ildeki oy oranı yüzde 1.0 olan CHP'nin 1 Kasım seçimlerinde ise bu oranı yüzde 1.6'ya yükselttiği biliniyor.

Kaynak: HÜR HABER

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
Yaz saati uygulaması 'torba tasarı'da
Türkiye
Irak sınırında saldırı: 1 asker şehit
Dünya
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Katar Dışişleri Bakanı ile görüştü

Hava Durumu

23°
Detaylı Hava Raporu