Evdeki çocuk sayısı şaşırttı

Evdeki çocuk sayısı şaşırttı

  • 23 Aralık 2015 17:26


Gaziantep'te yaşayan 17 çocuklu Güngör çifti, en küçük çocuklarına nüfus cüzdanı alabilmek için nüfus müdürlüğü ekiplerini ikna etmekte zorlandı.

Gaziantep'te 34 yıl önce evlenen Güngör çifti, 21 kez doğum heyecanı yaşadı. 4 çocuklarını doğumdan sonra çeşitli nedenlerle kaybeden çift, biri engelli 17 çocuk ve 24 torunuyla mutlu bir yaşam sürüyor. 

Şahinbey ilçesindeki Yalangoz Mahallesinde 1981 yılında dünya evine giren Raziye (51) ve Abdulkadir (55) Güngör çiftinin evliliklerinin ardından henüz 1 yıl olmadan Fatma (33) ismini verdikleri kız çocukları dünyaya geldi. 34 yıllık evlilikleri süresince 28 kez bebek heyecanı yaşayan çiftçin mutluluğu 7 defa düşük doğum nedeniyle yarıda kesilse de 21 kez bebeklerini kucaklarına aldı.

En sonuncusu hariç hepsi normal doğumla dünyaya gelen çocuklarından 4'ünü çeşitli rahatsızlıklarla kaybeden Güngör çifti, son oğullarıyla bir yıl önce yeniden bebek heyecanı yaşadı. 

Çocuklarından 5'i kız 3'ü erkek olmak üzere 8'ini evlendiren Güngör çiftinin 24 de torunları oldu. Güngör çiftinin, 9'u erkek 8'i kız çocuklarının yaşları ise 33 ila 1 arasında değişiyor. 

Baba Abdulkadir Güngör, gazetecilere yaptığı açıklamada, çocukları bereket olarak gördüğünü dile getirerek, köylerinde mutlu bir yaşam sürdürdüklerini söyledi. 

Çok çocuk dolayısıyla herhangi bir sıkıntılarının olmadığını, pişmanlıklarının da bulunmadığını dile getiren Güngör, ancak zaman zaman bürokrasi işlerinde sıkıntı yaşadıklarını ifade ederek, "En küçük oğlum Hilmi doğduğunda, kimliğini çıkarmak için nüfus müdürlüğüne başvurdum. Ancak çocuk sayısına inanmayan ekipler, evimde inceleme yaptıktan sonra kimlik çıkardı. Benim kendileriyle dalga geçtiğimi düşündüler, hatta 'bu kadar çocuk olmaz, aile tablosuna sığmıyor' dediler. Ciddi olduğumu anlatmaya çalışırken 'O zaman araştırın ondan sonra kimliğini verin' dedim. Bunun üzerine köye ekip geldi araştırdı, jandarma eve gelip baktı. Gerçek olduğuna kanaat getirince kimliği çıkarabildik" dedi.

Bazı zamanlarda çocuklarının ismini karıştırdığını anlatan Güngör, "İnsanlık hali, çocuklar torunlar bir araya gelince haliyle isimlerini karıştırabiliyorum. Ama onlar da alıştı. Sorun olmuyor" diye konuştu.

"Daha fazla çocuğum olsun isterim"

Anne Raziye Güngör de 17 yaşındayken ilk çocuğunu kucağına aldığını, 28 kez hamile kaldığını, çocuklarından 17'sinin ise şu an hayatta olduğunu anlattı. 

Çocuklarından 8'inin evli, 2'sinin de nişanlı olduğunu dile getiren Güngör, 24 torunu bulunduğunu belirterek, "Çok çocuğa bakmak zor olmadı ama maddi sıkıntılar nedeniyle bazen zorlandık. Herkesin çocuk yapmasını tavsiye ederim. Çocuktan zarar gelmez. Şimdi yine olsun başımın üstünde yeri var. Vatana asker gerek. Çok çocuk yaptım, maddi destek olursa daha da yaparım."

Günde 50 ekmek

Evin 3. çocuğu olan Songül ise 10 yıllık evli olduğunu ve 4 çocuğunun bulunduğunu belirtti. 

Çok kardeşi olduğu için mutlu olduğunu aktaran Songül, kardeşleriyle beraber evin ihtiyacı olarak günde ortalama 50 ekmek yaptıklarını kaydetti.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
Komandolar K.Irak'a girdi
Türkiye
CHP'li Yarkadaş'a tazminat davası
Dünya
Irak ordusundan Peşmerge açıklaması

Hava Durumu

25°
Detaylı Hava Raporu