TSK'dan PKK'ya dev darbe!

TSK'dan PKK'ya dev darbe!

  • 23 Aralık 2015 16:31


Türk Silahlı Kuvvetleri ile polisin ortaklaşa düzenledikleri büyük terör operasyonunda çok sayıda terörist öldürüldü. Çatışmaların ardından örgüte ait çok sayıda mühimmata da el konuldu.

Genelkurmay Başkanlığı'nın internet sitesinde yayınlanan açıklamaya göre, Şırnak'ın Cizre ilçesinde çıkan çatışmada 8 terörist öldürüldü. Hendeğe tuzaklanan 1 bomba imha edildi. 

Silopi'deki operasyonda ise 1 terörist öldürülürken 7 tuzaklı bomba etkisiz hale getirildi. Diyarbakır'ın Sur ilçesinde süren baskınlarda da teröristlerle sıcak temas sağlandı. 8 terörist öldürüldü. 

Bitlis'te Sehi Ormanları bölgesinde devam eden operasyonda ise 4 bölücü terör örgütü mensubu terörist etkisiz hale getirildi. Arazide ve teröristlerin kullandığı sığınakta yüklü miktarda mühimmat ele geçirildi.

İŞTE GENELKURMAY'IN AÇIKLAMASI:

BİTLİS:

Bitlis'de Sehi Ormanları bölgesinde devam eden operasyonda; dört Bölücü Terör Örgütü mensubu terörist etkisiz hale getirilmiştir.

Arazide tespit edilen biri dört odalı iki sığınak içerisinde;

- dört adet Kaleşnikof piyade tüfeği ve silaha ait 1.000 adet fişek,
- bir adet RPG-7 roketatar ve dört adet mühimmatı,
- bir adet tabanca,
- bir adet termal silah dürbünü,
- bir adet Yaesu el telsizi,
- bir adet video kamera,
- El Yapımı Patlayıcı (EYP) maksadıyla hazırlanmış 21 adet tüp ve çok sayıda elektronik EYP düzeneği,
- 200 kişilik örgüt kıyafeti, iki tondan fazla miktarda yiyecek malzemesi ve battaniye ele geçirilmiştir. 

CİZRE:

Şırnak / Cizre'de devam eden operasyonda; sekiz Bölücü Terör Örgütü mensubu terörist etkisiz hale getirilmiş (Operasyonda, toplam etkisiz hale getirilen terörist sayısı 114'tür.), bir adet El Yapımı Patlayıcı imha edilmiştir. 

SİLOPİ:

Şırnak / Silopi'de devam eden operasyonda; bir Bölücü Terör Örgütü mensubu terörist etkisiz hale getirilmiş (Operasyonda, toplam etkisiz hale getirilen terörist sayısı sekizdir.), yedi adet El Yapımı Patlayıcı imha edilmiş, bir adet barikat kaldırılmış, bir adet hendek kapatılmış ve iki adet roketatar mühimmatı ele geçirilmiştir. 

Diyarbakır / Sur'da devam eden operasyonda; sekiz Bölücü Terör Örgütü mensubu terörist etkisiz hale getirilmiş (Operasyonda, 19 Aralık 2015'ten itibaren toplam etkisiz hale getirilen terörist sayısı 23'tür.), dört adet El Yapımı Patlayıcı imha edilmiş ve üç adet barikat kaldırılmıştır.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
Lübnan Dışişleri Bakanı Bassil Türkiye'ye gelecek
Türkiye
Yüz nakli yapılan Recep Sert tutuklandı
Dünya
Nijerya’da bombalı intihar saldırısı: 10 ölü, 30 yaralı

Hava Durumu

17°
Detaylı Hava Raporu