Davutoğlu Genç MÜSİAD'da konuştu

Davutoğlu Genç MÜSİAD'da konuştu


Başbakan Davutoğlu Genç MÜSİAD tarafından düzenlenen kongrede konuştu.

İşte Başbakan Davutoğlu'nun konuşmasından satır başları;

Sizler bir yandan Türkiye ekonomisine katkıda bulunurken diğer yandan milli, manevi değerlerinizle ahlaklı birer örnek oluyorsunuz. Türkiye'nin dünyaya sırtını değil yüzünü dönmesi ekonomi açısından çok önemlidir.

1984 - 2002 yılları arasında Türkiye'ye toplam 14.8 milyar dolar yabancı sermaye gelmişken, 2003-2014 yılları arasında 149 milyar dolar yabancı sermaye gelmiştir.

MÜSİAD kısa sürede en önemli STK'lardan biri oldu. Üye sayısı 11 bini geçti. Genç MÜSİAD'ın çalışmaları da hızla yayıldı.

"YENİ TÜRKİYE KABUĞUNU KIRDI"

Genç MÜSİAD'ı önemli kılan gençlerimizin milli manevi yanlarından kaynaklanıyor. Bir yandan kültürel açıdan iş ahlakına sadık kalmaktasınız. Genç MÜSİAD 2002'de kuruldu. AK Parti'nin yeni sayfa açtığı dönemde. Sizler 28 Şubat'ı yaşamak zorunda kalmadınız. Bu ne kadar güzel. Eski Türkiye kendi kabuğuna çekilmişti. Yeni Türkiye ise kabuğunu kırdı. Her açıdan dünyaya açıldı.

"GENÇ GİRİŞİMCİLERİMİZİ DÜNYADA GÖRMEK İSTİYORUM"

Genç girişimcilerimize diyorum ki bütün dünyada sizi görmek istiyorum. Ekonomik faaliyetler açısından son derece gereklidir. 2002'de 87,6 milyar dolar olan dış ticaret hacmimiz 400 milyar dolara yükseldi. 2002'de 36 milyar dolar ihracatımız 2014'te 158 milyar dolar seviyesine çıktı. Müteahhitlik bedelleri arasında en önemli ülkeler arasına girdik.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
Barzani'den Türkiye açıklaması!
Türkiye
THY Boeing'ten 40 adet 787-9 Dreamliner yolcu uçağı alıyor
Dünya
Barzani'den Türkiye açıklaması!

Hava Durumu

21°
Detaylı Hava Raporu