Otel değil, yatılı okul!

Otel değil, yatılı okul!

  • 19 Aralık 2015 12:43


Bitlis'in Hizan ilçesi Gayda köyünde bulunan 75. Yıl İMKB Abidin İnan Gaydalı Kız Yatılı Bölge Ortaokulu, donanımı ve hizmet kalitesiyle öğrencilere otel konforundaki ortamda eğitim imkanı sağlıyor.

Bitlis'in Hizan ilçesi Gayda köyünde bulunan 75. Yıl İMKB Abidin İnan Gaydalı Kız Yatılı Bölge Ortaokulu (YBO), donanımı ve hizmet kalitesiyle öğrencilere otel konforundaki ortamda eğitim imkanı sağlıyor.

Yatakhane, derslik, çalışma ve dinlenme salonlarıyla ilçenin özellikli okullarından YBO, çocukların rahat edeceği şekilde döşenerek ev ortamını aratmıyor.

Öğrencilerin isteğine göre yemek çıkarılan, hizmet kalitesinin yanı sıra fiziki yapısıyla da beğeni kazanan okul, bu özellikleriyle, köylerde yaşayan ailelerin kızlarını okutmaları konusunda ikna olmasına da katkı sağlıyor.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Necdet İnan, kız öğrencilerin eğitimlerine devam etmesi için her türlü imkanı sağladıklarını söyledi.

Okulun yatakhane, derslik, sosyal ve kültürel alanlarıyla ilçenin eğitimine büyük katkı sunduğunu ifade eden İnan, şöyle konuştu:

"Kız çocuklarının okula devamı ve eğitim öğretimle buluşturulması noktasında yoğun çaba içindeyiz. Eğitime kazandırdığımız bu çocuklarımızı, Gayda YBO'da misafir ediyoruz. Bu aynı zamanda kız öğrencilere verdiğimiz değerle ilgili bir durum."

"Çocukların istediği tarzda, modern şekilde döşendi"

YBO Müdürü Cemalettin Güngör ise 720 öğrenci kapasiteli okulda 2 aydır görev yaptığını belirtti.

Okulun diğer YBO'lardan daha modern, adeta otel konforunda olduğunu dile getiren Güngör, şöyle devam etti: "Okulda çevre düzenleme ve ağaçlandırma çalışması yaptık. Pansiyonumuzun tamamını halılarla döşedik. Dinlenme salonlarında kanepe ve televizyonlar var. Çalışma ve dinlenme salonu, çocukların istediği tarzda modern şekilde döşendi. Okulumuzda her gün sıcak su mevcut. Temizlik konusuna da hiçbir sorun yok. Okulun sorunları için sınıf temsilcileriyle toplantı yaparak, bütün eksiklik ve sıkıntıları dinliyorum. İlgili arkadaşlarla sorunları gideriyoruz. Çocukların istediği yemekleri çıkarıyoruz. Okulumuzdaki kamera sistemi 24 saat kayıt yapıyor. Böylelikle öğrencilerimiz kendilerini çok güvende hissediyor."

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
İstanbul'da bazı caddeler trafiğe kapatıldı
Türkiye
Hak-İş Konfederasyonu Genel Başkanı Arslan: 1 Mayıs'ta sorunlarımızı tartışmamız gerekiyor
Dünya
'Macron yasası' karşıtı işçi lideri Le Pen'e oy verilmemesini istedi

Hava Durumu

13°
Detaylı Hava Raporu