AB İslamofobi'ye karşı harekete geçti(!)

AB İslamofobi'ye karşı harekete geçti(!)

  • 18 Aralık 2015 11:46


AB Komisyonu, İslam düşmanlığına karşı çalışma yapacak bir büro açtı ve çalışmaları yürütecek koordinatör tayin etti.

 

AB Komisyonu tarafından İslam düşmanlığıyla mücadele etmek için bir büro kuruldu ve çalışmaları düzenleyecek bir koordinatör atandı. Konuyla ilgili komiser olarak görevlendirilen David Friggieri, çalışmaları yönetirken, Frans Timmermans da Müslümanlarla ilgili konularda bilgilendirme işini yürütecek.

 

Friggieri, Müslümanlarla görüşecek, kin, hoşgörüsüzlük ve ayrımcılığa karşı mücadele edecek. Bu çalışmanın AB ülkelerindeki İslami sivil toplum kuruluşlarıyla sıkı bir ortaklıkla yürütüleceği bildirildi.

İslamofobi bürosu, İslam düşmanı saldırılardan haberdar olan herkesin irtibata geçmesini istiyor. Saldırılarla ilgili bilgi toplamanın yanısıra Friggieri yönetimindeki büro, Avrupa'daki İslam düşmanlığına karşı mücadele için stratejiler belirleyecek. David Friggieri, uzun yıllardan beri AB Komisyonunda çalışıyor ve Malta Üniversitesinde öğretim üyeliği yapıyor.

Friggieri ile birlikte antisemitizmle mücadele için Katharina von Schnurbein koordinatör olarak görevlendirildi.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
Denizaltı projesinde sıra Muratreis'te
Türkiye
Yavuz Bingöl: AK Parti'ye oy verdim
Dünya
'720 bin Arakanlı çocuk kapana kısılmış durumda'

Hava Durumu

Detaylı Hava Raporu