Mobil EDS görevini yaptı

Mobil EDS görevini yaptı


İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından faaliyete geçirilen ‘Mobil EDS’ uygulaması ile yaklaşık bir ay içinde 7 binden fazla araca ceza kesildi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) ile İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nün birlikte yürüttüğü çalışma kapsamında, 11 Mobil Elektronik Denetleme Sistemi (EDS) aracı gün içerisinde trafikte dolaşıyor.

Araç, bu dolaşımı sırasında trafikteki araçların, park ihlali, duraklama, hız ihlali başta olmak üzere kurallara uygunluğunu denetliyor. Kurallara uymayan araçlar ise, araç içerisinde bulunan kameralar tarafından anında görüntülenip merkeze iletiliyor. Merkezdeki görüntüler ise İstanbul Emniyet Müdürlüğü Trafik Kontrol Şube Müdürlüğü’ne gönderiliyor. Gönderilen bilgilerdeki ihlaller de belgelenerek ceza tutanakları sürücülere gönderiliyor.

1 AYDA 7 BİNDEN FAZLA ARACA CEZA

İstanbul trafiğinde bulunan toplam 11 Mobil EDS ile, 1 ay içerisinde kurallara uymayan 7 binden fazla araca ceza kesildi. Mobil EDS araçlarının giremediği bölgelerde ise akıllı gözlükler devreye giriyor. Akıllı gözlükler, ihlal yapan araçları görüntülüyor. Gözlük tarafından görüntülenen görüntüler ise kablosuz ağ yöntemi ile merkeze gönderilerek araçlara cezai işlem uygulanıyor.

Öte yandan, trafiğe çıkan Mobil EDS’ler ile trafik hatalarının önüne geçilmesi hedefleniyor.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
Esed rejimi Doğu Guta'da 48 saatte 167 sivil öldürdü
Türkiye
Yüz nakli yapılan Recep Sert tutuklandı
Dünya
Bütçesi fazla veren Singapur'dan vatandaşlarına prim

Hava Durumu

Detaylı Hava Raporu