Türkiye Avrupa'da en ucuz sanayi kullanıcısı

Türkiye Avrupa'da en ucuz sanayi kullanıcısı


Türkiye'deki sanayiciler, doğalgazda kilovatsaat başına 0,028 avro sent ödeyerek Avrupa'da bu yıl da en ucuz kullanıcı oldu.

Türkiye'de sanayici bu yıl kilovatsaat başına ödediği 0,028 avro sent ile Avrupa ülkeleri arasında en ucuz doğalgaz kullanımında liderliğini sürdürdü. 

Aynı dönemde Avrupa'da sanayicisine en pahalı doğalgaz kullandıran orta Avrupa ülkesi Lihtenştayn oldu. Bu ülkedeki sanayiciler doğalgaza kilovatsaat başına 0,061 avro sent ödedi. 

Lihtenştayn'ı, sanayicisinin kilovatsaat başına ödediği 0,053 avro sent ile Bosna Hersek takip ederken, Sırbistan sanayicisi 0,046 avro sent ile üçüncü pahalı kullanıcı oldu. İsveç ve Finlandiya kilovatsaat başına 0,045 avro sent ödeyerek doğalgazı en pahalıya kullanan ilk 5 ülke arasına girdi. 

Söz konusu dönemde doğalgazda en yüksek vergi de Finlandiya, Hollanda ve Romanya'da uygulandı.

Avrupa ülkeleri arasında evlerde kullanılan doğalgazda kilovatsaat başına 0,031 avro sent ile en az ödemeyi Romanya halkı yaptı. Romanya'yı 0,035 avro sent ile Macaristan takip ederken, Türkiye evlerde kullanılan doğalgazın kilovatsaati başına bu yıl 0,038 avro sent ödedi ve üçüncü sırada yer aldı.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
İşte Osman Kavala'nın gözaltına alınma nedeni.
Türkiye
Tüm belediyelere müfettiş gönderilecek
Dünya
Terör örgütünden katliam

Hava Durumu

20°
Detaylı Hava Raporu