Rus ajanlarda PKK eyleminde!

Rus ajanlarda PKK eyleminde!

  • 15 Aralık 2015 14:47


Yaptığı eylemlerle Diyarbakır’ı yakıp yıkan, tarihi camilere saldıran ve Kur’an’ı ateşe veren terör örgütü PKK’ya TİKKO, Dev-Sol, MLKP, DHKP-C gibi Türk solu terör örgütlerinin destek verdiği belirtiliyor. Bölgede Rus ajanlarının da eylemlere katıldığı ifade ediliyor.

Yaptığı eylemlerle Diyarbakır’ı yakıp yıkan, tarihi camilere saldıran ve Kur’an’ı ateşe veren terör örgütü PKK’ya TİKKO, Dev-Sol, MLKP, DHKP-C gibi Türk solu terör örgütlerinin destek verdiği belirtiliyor. destek verdiği belirtiliyor. Bölgede Rus ajanlarının da eylemlere katıldığı ifade ediliyor.

Akit’in istihbarat ve yerel kaynaklardan edindiği bilgilere göre, Diyarbakır’ın Sur ilçesinde asker ve polise karşı savaşan teröristlerin, PKK şemsiyesi altında bölgede büyük bir iç savaş çıkarmaya çalıştığı belirtiliyor. Ayrıca, baştaDiyarbakır olmak üzere bölgeye, Kobani üzerinden yabancı istihbarat elemanlarıyla, savaşçıların geldiği de ileri sürülüyor. 

“PKK, KÜRT DEĞİL KEMALİSTTİR”

Kürt siyasetçi İbrahim Güçlü, bölgedeki son durum hakkında önemli bilgiler verirken, Ergenekon Terör Örgütü’nün eski uzantılarının bölgede cirit attığını söyledi. Türk solunun önde gelen terör örgütlerinin PKK ile birlikte bölgedeki güvenlik güçlerine karşı savaştığını belirten Güçlü, “JİTEM’de görev yapmış fakat bugün emekli konumunda olan eski Kemalist kadronun tümünün bölgede olduğu ve bu işleri doğrudan yönettiğine dair güçlü bilgiler alıyorum. Burada teröristler Diyarbakır’ı yakıp yıkıyor. İnsan yaşadığı yeri yakıp yıkar mı? Kürtler kendi şehirlerini, tarihi mekanları neden yakıp yıksın? PKK, Kürt ve Kürdistan örgütü değildir. PKK, 1980 sonrası Kemalistlerin Kürt hareketine karşı içeriden Kürtlük adına geliştirdikleri bir örgüttür. PKK, kanıyla, canıyla Kürt değil Kemalisttir. Bölgede yaşayan insanlar devletten değil PKK’dan korkuyor” dedi. 

TÜRK SOLUNUN RADİKAL ÖRGÜTLERİ SUR’DA!

Kendisine ulaşan özel bilgilere göre TKP, MLKP, TİKKO, DHKP-C, Dev-Sol, ESPgibi bütün radikal sol terör örgütlerinin Sur ilçesinde PKK ile birlikte hareket ettiğini ifade eden Güçlü, “Bu radikal sol örgütler zaten açık açık PKK’yı desteklemektedir. PKK, bu radikal sol örgütlerin birçok militanını öldürdüğü halde bugün Diyarbakır’da birlikte olup kol kola devletin güvenlik güçlerine karşı saldırılarda bulunuyor. Türkiye’de bir de biliyorsunuz anarşistler var ve bu anarşistler de aynı şekilde bölgede PKK saflarında yer alıyor. Bölgedeki tarihi yapılara bunlar zarar veriyor, Kur’anları bunlar yakıyor” diye konuştu. 

“TÜRKİYE İÇERİDEN VURULUYOR”

Rus ve Suriye ajanlarıın bölgede PKK’yla işbirliği içinde olduğunun tespit edildiğini belirten Diyarbakır Memur Sen Başkanı Yunus Memiş, “Diyarbakır’da, Şırnak’ta, Cizre’de, Sur’da oynanan oyunların hepsi aynı. Bu istihbarat örgütleri burada yoğunlaşıp sürekli çatışma ortamını sürdürmek istiyor. Rusya, Suriye ve daha tespit edemediğimiz birkaç ülkenin istihbarat örgütlerinin ajanları özellikle Sur’da PKK’lılarla birlikte polisimize, askerimize karşı savaşıyor. Bu istihbarat örgütleri, Türkiye’nin dünya üzerindeki rolünü ve etkisini kendi iç sorunları üzerinden kırmak istiyor. Paralel Yapı’nın uzantıları da maalesef bu dış güçlerle iş birliği halinde” şeklinde konuştu. 

SUR’DA RUS AJANLARI 

Sur’a savaşmak için gelenler arasında yabancıların olduğu da gelen bilgiler arasında. İstihbarat kaynaklarından edinilen bilgilere göre, Diyarbakır’ın tarihi Sur ilçesinde uluslararası güçlerin çok sayıda ajanı bulunurken, PKK’nın içinde de yabancı teröristlerin olduğu öğrenildi. Kobani üzerinden Türkiye’ye giriş yapan PKK destekçisi yabancıların, bölgede Türk güvenlik güçlerine karşı savaştıkları belirtiliyor. Gazetemize konuşan üst düzey bir emniyet yetkilisi, “Türkiye-Rusya krizinin başlamasının ardından Rus KGB ajanları bölgede daha yoğun faaliyetlerde bulunuyor. Sur’daki güvenlik güçlerimize karşı eylemlerde bulunan kişiler arasında henüz tespit edilemeyen yabancı uyruklu insanların olduğunu da biliyoruz” dedi.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
İstanbul Adalet Sarayı önünde silahlı kavga
Türkiye
Diyanet İşleri Başkanlığında devir teslim töreni
Dünya
Fransa basını sustu

Hava Durumu

27°
Detaylı Hava Raporu