Hedefleri: 'Okullarda bölücülük'

Hedefleri: 'Okullarda bölücülük'

  • 15 Aralık 2015 14:39


Terör örgütü PKK’nın öğretmenleri ölümle tehdit ettiği, bazılarını alıkoyduğu ve sınıflarda bölücülük propagandası yaptığı öğrenildi.

Terör örgütü PKK’nın öğretmenleri ölümle tehdit ettiği, bazılarını alıkoyduğu ve sınıflarda bölücülük propagandası yaptığı öğrenildi. 

Eli kanlı terör örgütü bu kez de eğitim ve öğretimi engellemek için harekete geçti. Okullarda Kürtçe eğitimverilmemesini bahane eden teröristler söz konusu ilçelerdeki bazı okullarda terör örgütü propagandası yapmaya başladı. Çatışma ortamından yararlanan teröristler bölgede zor şartlara rağmen görev yapan öğretmenleri hedef aldı. Daha önce bazı öğretmenleri kaçıran terör örgütü mensupları, eğitim görevlililerini ölümle tehdit etti. Ölüm tehditlerininistihbarat raporlarına yansımasının ardından öğretmenlerin can güvenliğinden endişe edilerek, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından öğretmenlerin memleketinde katılabileceği hizmet içi eğitimler düzenlendi.

ÖĞRETMENLER BÜYÜK VEFA GÖSTERDİ

Konuyla alakalı Yeni Akit’e konuşan Eğitim Bir-Sen Genel Başkan Vekili Latif Selvi, “Orada bir olağanüstü ortam olduğu için hem öğretmenlerin güvenliği, hem de bu zaman zarfı içerisinde hizmet içi eğitimden geçmeleri adına böyle bir organizasyon gerçekleştirdi. Cizre ve Silopi özelinde bu uygulamanın gerçekleşmesi, bu ilçelerde eğitim ve öğretim ortamının tedbir olarak durdurulmasıdır. Öğretmen arkadaşların bu vesile ile bir eğitimden geçmesi de sağlanacaktır. Ama öğretmenlerimiz bu zamana kadar bölgede büyük bir vefa örneği göstererek eğitim ve öğretim devam ediyordu” diye konuştu.

OKULLARDA TERÖR  PROPAGANDASI

Bölgedeki son gelişmeler hakkında bilgi veren Eğitim Bir-Sen Cizre Temsilcisi Abdullah Çatı, “Cizre ve Silopi’de şu aşamada öğretmenlerimizin kalması uygun değildi. Bakanlığımız bundan dolayı öğretmenleri ilçelerden uzaklaştırmak istedi. Çünkü Silopi ve Cizre’de olağanüstü bir durum var. Öğretmenlerimize yönelik son zamanlarda tehdit ve alıkoymalar oluyor. Terör örgütü tarafından eğitim yuvalarında propaganda yapılmaya çalışılıyor. Bundan dolayı bir iki haftalık tedbir alındığını düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
Başbakan Yıldırım, Yarın Kılıçdaroğlu ile Görüşecek!
Türkiye
IKBY'de sevkiyatın askıya alınması söz konusu değil
Dünya
Bir darbede Merkel'den

Hava Durumu

14°
Detaylı Hava Raporu