Cumhurbaşkanı  Erdoğan: Nefes alamazdık !

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Nefes alamazdık !


Cumhurbaşkanı Erdoğan, 2015 Yılı Türkiye Bilimler Akademisi Ödülleri Töreninde konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Biz bugün kendi uydumuza, yazılımımıza ve teknolojimize sahip olmasaydık, bu olaylar içinde, bu hassas dönemde nefes alamazdık” dedi.

Erdoğan, tarih ve yaşananların Türkiye’ye her alanda öncü olma, mazlumlara ve mağdurlara el uzatacak güce ve imkana sahip olma sorumluluğunu yüklediğini ifade ederek, “Diğer tüm alanlar gibi bilim alanındaki çalışmalarda da bu anlayışla yaklaşımımızı sürdürmek zorundayız. Gerçek anlamda bağımsız ve özgür olmanın istiklaline sahip çıkmanın yolu, teknolojik anlamda en ileri seviyeye ulaşmaktan geçiyor. Aksi takdirde sayısız defa tecrübe ettiğimiz üzere en fazla ihtiyacınız olduğu anda sizin en hayati noktada kapıların yüzünüze kapanması tehlikesiyle karşı karşıyasınızdır demektir. Şayet bugün biz kendi uydumuza, yazılımımıza ve teknolojimize sahip olmasaydık, inanın bana yaşanan bu olaylar içinde, bu hassas dönemde adım atamazdık, nefes alamazdık” diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye’nin şimdiden 2023 sonrasını planlaması gerektiğini de ifade ederek, “2023 hedefleri bizim için nihai hedef değil, sadece bir ara duraktır. Şimdiden 2023 sonrasını planlamaya başlamalıyız. 2053 vizyonumuzu, 2071 vizyonumuzu şimdiden konuşmaya, şimdiden tasarlamaya başlamalıyız” ifadelerini kullandı.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
Barzani'den Türkiye açıklaması!
Türkiye
THY Boeing'ten 40 adet 787-9 Dreamliner yolcu uçağı alıyor
Dünya
Barzani'den Türkiye açıklaması!

Hava Durumu

16°
Detaylı Hava Raporu